Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: dph a clo  (Přečteno 13792 krát)

martinačka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 76
dph a clo
« kdy: Leden 12, 2012 »

Dobrý den,prosím Vás můžete mi vysvětit co by pro mne znamenalo,kdybych nakupovala mimo země EU z pohledu cla,dph a vše co s tím souvisí?Jednalo by se o nákup zboží.
A taktéž ze zemí EU??
Moc Vám děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #1 kdy: Květen 30, 2012 »

Dobrý den.
Také bych se chtěla optat na clo a DPH. Když mám JSD a v kolonce 47. mám clo a DPH .Jaký je základ
pro výpočet DPH . Je to clo + základ DPH? Nebo se nemusí ze cla platit DPH ?

Děkuji moc za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
dph a clo
« Odpověď #2 kdy: Květen 30, 2012 »

Základem pro výpočet DPH je cena zboží (základ pro clo, přepočteno celním kurzem) + clo + doprava (pokud už není započítána v ceně zboží) + poplatky za celní řízení
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #3 kdy: Květen 31, 2012 »

To znamená,že když mám v kolonce 47  - základ pro clo /sazbu/částku cla/,tak se DPH vypočítává ze základu i z vypočítaného cla?

Děkuji  :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
dph a clo
« Odpověď #4 kdy: Květen 31, 2012 »

Ano, DPH se vypočítává i z cla.
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #5 kdy: Červen 01, 2012 »

Omlouvám se ,asi jsem se optala špatně.  základ pro clo -   246 448,-
                                                             clo - sazba 14 -     34 503,-
                                                             --------------------------------
                                                                                     280 591,- to je základ pro výpočet DPH ?

Děkuji moc :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
dph a clo
« Odpověď #6 kdy: Červen 03, 2012 »

Pokud nemáte přepravu od hranice EU do prvního místa určení v ČR, poplatky za celní řízení, pojištění, tak ano.
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #7 kdy: Červen 04, 2012 »

Ano ,přepravu máme i poplatky za celní řízení a pojištění. Ale máme firmu ,která nám toto vše zařizuje a fakturuje nám bez DPH podle §69.

Tak teda teď už fakt nevím?   :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
dph a clo
« Odpověď #8 kdy: Červen 04, 2012 »

Firma správně fakturuje jako osvobozené plnění, poskytuje služby spojené s dovozem zboží.

Pokud si myslíte, že tyto částky do základu daně nepatří, tak je nezahrnujte. Podle mého názoru byste je měla vzít v úvahu.
Kopíruji  § 38/1 ZDPH:
 Základem daně při dovozu zboží podle § 20 je součet
a) základu pro vyměření cla, včetně cla, dávek a poplatků splatných z důvodu dovozu zboží, pokud již nejsou zahrnuty do základu pro vyměření cla,
b) vedlejších výdajů vzniklých do prvního místa určení v tuzemsku, popřípadě do dalšího místa určení na území Evropského společenství, pokud je toto místo při uskutečnění zdanitelného plnění známo, pokud nejsou zahrnuty do základu daně podle písmena a),
c) příslušné spotřební daně, pokud není stanoveno v § 41 jinak.
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #9 kdy: Červen 05, 2012 »

Děkuji moc.

Ještě se chci optat. Když uhradím DPH z JSD tak je to za co?
                            Když uhradím DPH z FP tak je to za vstup do země. Vím,že pak účtuji DPH na obou stranách,jako přenesenou daňovou povinnost,ale to je snad jen mezi státy EU.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
dph a clo
« Odpověď #10 kdy: Červen 05, 2012 »

DPH z JSD je za vstup do země (propuštění zboží do celního režimu volný oběh), vzniká vám povinnost přiznat daň (§ 23). Pokud dovezené zboží použijete k uskutečňování svých ekonomických činností, tak si zároveň můžete uplatnit nárok na odpočet daně.

Na FP za zboží by neměla být žádná daň.
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #11 kdy: Červen 06, 2012 »

Děkuji moc ,již je mě to jasné. :-)
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #12 kdy: Červen 06, 2012 »

Ještě,prosím.
Když si koupím osobní auto z EU platím DPH?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
dph a clo
« Odpověď #13 kdy: Červen 07, 2012 »

Pokud je dodavatel plátcem, poskytnete mu své DIČ (a prodej nebude ve zvláštním režimu, obdoba našeho § 90 ZDPH), tak byste měli nakoupit bez DPH, daň přiznáte v tuzemsku.
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
dph a clo
« Odpověď #14 kdy: Červen 08, 2012 »

Děkuji moc .
IP zaznamenána
Stran: [1] 2