Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: evidence na ÚP  (Přečteno 1047 krát)

Veronika111

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
evidence na ÚP
« kdy: Leden 09, 2012 »

Dobrý den, prosím Vás potřebovala bych poradit.Dálkově studuji posledním rokem (nástavba-maturita /studium při zaměstnání)celé tři roky jsem marně hledala práci, ponevadž studium je 4 dny v měsíci.Tak celé tři roky pracuji na černo po různých brigádách, nejsem evidovaná na úřadě práce a chtěla bych se jít zaevidovat, háček je v tom že celé tři roky neplatím zdravotní a sociální pojištění, což se teď podepsalo na výši dluhu a proto bych nechtěla otálet.A tak nevím zda-li mám možnost se zaevidovat, když pro ně nemám žádné potvrzení o tom kde jsem celé 3 roky pracovala a neplatila pojištění.Velice Vám děkuji za odpověď. Veronika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
evidence na ÚP
« Odpověď #1 kdy: Leden 10, 2012 »

Pokud nemáte žádné oficiální příjmy, tak nemusíte platit sociální pojištění. Zdravotní pojištění jste ale platit měla už od ukončení povinné školní docházky, pokud jste nebyla studentkou denního studia střední školy. Můžete se zaregistrovat na ÚP i bez dokladů, ale nebudete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti, neboť jste nebyla důchodově pojištěná (to je pojištění, které se platí správě sociálního zabezpečení).
IP zaznamenána
Stran: [1]