Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Doklady ze zahraničí  (Přečteno 6723 krát)

kendy

  • Host
Doklady ze zahraničí
« kdy: Červenec 22, 2008 »

Můžu si dát do výdajů i zboží zakoupené v např. Německu?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Červenec 22, 2008 »

Ano.
IP zaznamenána

Hana Svobodová

  • Host
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #2 kdy: Říjen 03, 2008 »

Nakoupila jsem do svého e-shopu zboží v zahraničí, ovšem balík mi přišel bez faktury a nejsem schopná ji z nich dostat, prostě mi neodpovídají nebo mi napíšou, že mi ji posílají v příloze, ale e-mail žádnou přílohu nemá. Jak mohu toto zboží (jeho nákup) zaúčtovat? Mám objednávku, na které je moje jméno a adresa a pouze jméno prodávající firmy bez jakýchkoliv dalších náležitostí (nemá tam sídlo ani žádné další údaje) a pak mám výpis z účtu, že jsem za zboží zaplatila.

Děkuji za informaci. S pozdravem Hana Svobodová.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #3 kdy: Říjen 07, 2008 »

Předpokládám, že vedete daňovou evidenci. Uskutečnění výdaje můžete doložit výpisem z BÚ, takže bych výdaj evidovala jako daňový. Jestli se vám nepodaří vylámat z dodavatele fakturu, tak alespoň doložte, že jste objednané zboží prodala, nebo vzala na sklad.
IP zaznamenána

dvorakbob

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #4 kdy: Červenec 26, 2010 »

Dobrý den,
mám podobný problém s fakturami ze zahraničí. Nakupuji občas zboží na aukčních servrech, takže často žádné faktury od dodavatelů nemám. Do daňové evidence zakládám pouze výpis z platby Paypal, která plně koresponduje s výpisem z mého účtu. Jedná se podle mého o dostačující doklad, ve kterém je uvedena cena zboží, druh zboží, datum nákupu a mé obchodní jméno, chybí tam pouze jméno prodejce Místo jeho jména a adresy je uveden pouze e-mail. Myslíte, že by takový doklad (faktura) stačil k prokázání výdaje v DE? Na FÚ mi tvrdí, že by tam mělo být i jméno firmy, od které jsem nakoupil.

Děkuji za odpověď Dvořák
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #5 kdy: Červenec 27, 2010 »

Podle mého názoru takovýto doklad k prokázání výdaje stačí, lepší stejně nezískáte. Ledaže byste si nějaké jméno vymyslel:-)
IP zaznamenána

Baera

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #6 kdy: Listopad 19, 2010 »

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak postupovat: Nakoupili jsme zboží mimo EU ve Švýcarsku, celní úřad nám vystavil clo v hodnotě 1 400,-. Problém je, že nevím, jak postupovat ohledně DPH, mám pocit, že dřív DPH vyčíslil celní úřad přímo na JCD či jiném dokladu, ale když nám ho nevyčíslil, musím ho já sama nějak vyčíslit do daňového přiznání? Jsme dobrovolní plátci DPH. Děkuji za případnou odpověď.  Hezký den.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #7 kdy: Březen 07, 2016 »

Začínám s evidencí dokladů ze zahraničí a potřebovala bych poradit, jak na to. Mám výdajové doklady v hotovosti v eur a přijaté faktury v eur, mám je evidovat do číselné řady mezi české doklady/faktury? Vždy se jedná o výdaje za PHM, mýtné nebo parkování. Chápu to správně, že do přiznání k DPH je uvádět nebudu do žádného řádku? Předkontace bude vždy provozní režie a členění DPH \"nezahrnovat do přiznání\"? A poslední dotaz. Celou částku včetně DPH dám do výdajů, tzn. že doklad nebudu rozepisovat?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #8 kdy: Březen 07, 2016 »

Ano, můžete postupovat tak, jak píšete.
IP zaznamenána

Catalina

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 105
Doklady ze zahraničí
« Odpověď #9 kdy: Březen 07, 2016 »

Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]