Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč  (Přečteno 8172 krát)

klim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #15 kdy: Červenec 10, 2012 »

Dobré dopoledne.
Rád bych se ještě zeptal, zda budu \"Plátce daně § 94\" nebo \"Osoba identifikovaná k dani § 96\"? Jsem zaregistrovaný plátce DPH, protože poskytuji službu jinému členskému státu (R_CH).
Podávám své první přiznání k dani z DPH a není mi jasná kolonka \"Kód zdaňovacího období následujícího roku\". Ani jedna z nabízených možností se nehodí. Musím něco vyplňovat?
Na druhé straně přiznání vyplním pouze hodnotu do řádku 21 \"Poskytnutí služeb s místem plnění v jiném členském státě vymezených v § 102 odst. 1 písm. d\"?
Velice děkuji za Vaši ochotu poradit!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14830
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #16 kdy: Červenec 10, 2012 »

Dobrý den. Jste plátce daně podle § 94. Kód zdaňovacího období nevyplňujte, ten se uvádí jen v posledním přiznání za příslušný rok, kvartální plátce vyplňuje v přiznání za 4. čtvrtletí. Na druhé straně vyplňte hodnotu do řádku 21, měla by souhlasit se souhrnným hlášením. Jestli jste přijal zdanitelná plnění (např. nákup materiálu, služby telefonního operátora ...) která souvisejí s vaší ekonomickou činností, a máte k dispozici daňové doklady, tak si můžete na ř. 40 /41/ uplatnit nárok na odpočet.
IP zaznamenána

klim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #17 kdy: Červenec 10, 2012 »

Velice děkuji za informace a přeji pěkný den!
IP zaznamenána

Scofield

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #18 kdy: Říjen 24, 2012 »

Dobrý den přeji,
řeším podobnou záležitost a velmi děkuji moderátorce za informace v tomto vlákně, naprosto skvěle popsáno. Chtěl jsem se jen dodatečně pozeptat na pár dalších věcí:

1. jak je to s DPH u fakturace služeb mimo země EU (plátce vs plátce), fakturuji bez DPH? V přiznání řádek 26? Musím podávat nějaké hlášení?
2. doporučujete nárokovat si odpočet DPH (spotřební materiál, internet, počítač, tiskárna apod.), jak to bude s případným dodaněním při přerušení/ukončení živnosti/zrušení registrace k DPH např. po jednom roce? Z pojmu obchodní majetek (pro účely DPH) jsem velmi zmaten, budu vracet DPH např. ze zakoupené tiskárny, když jsem nárokoval odpočet? Metodiku pro \"drobný majetek\" jsem nenašel. Jedná se vůbec o drobný majetek?

Ještě jednou přeji hezký den,
MT
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14830
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #19 kdy: Říjen 28, 2012 »

1. Poradenské a konzultační služby poskytnuté mimo EU se účtují bez DPH (je jedno, jestli je poskytujete podnikateli nebo soukromé osobě). V přiznání se uvádí na řásku 26, žádné hlášení se nepodává.

2. Pokud spotřebujete materiál, využijete internet, počítač a tiskárnu k uskutečnění své ekonomické činnosti, tak máte nárok na odpočet. Při zrušení registrace se podle § 79 ZDPH vrací DPH ze zásob (počítač a tiskárna nejsou zásobou, už byly vydány do užívání), z nedokončeného majetku a z dlouhodobého majetku (většinou majetek, jehož pořizovací cena byla vyšší než 40 tis. Kč). Pokud  počítač či tiskárna stály méně než 40 tis. Kč, tak se jedná o tzv. drobný majetek, který nepodléhá snížení nároku na odpočet.
IP zaznamenána

klim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #20 kdy: Duben 10, 2013 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda stejný způsob přeneseni daňové povinnosti při poskytnutí služby do EU (reverse charge) platí i v tomto roce nebo se něco změnilo (v ČR se odvádí DPH už z vydané faktury)?
Děkuji!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14830
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #21 kdy: Duben 11, 2013 »

Stejný způsob platí i v tomto roce. Pokud poskytnete službu s místem plnění v tuzemsku, tak odvádíte DPH už z vydané faktury, to platilo i loni. Od roku 2013 přiznáváte DPH i z přijaté zálohy.
IP zaznamenána

klim

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
administrativní práce pro Nizozemskou společnost jako osvč
« Odpověď #22 kdy: Duben 12, 2013 »

Děkuji mockrát za odpověď!
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]