Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: živnostenský list+UP  (Přečteno 1565 krát)

vodvar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
živnostenský list+UP
« kdy: Srpen 02, 2011 »

Dobrý večer,
jsem v evidenci na úřadě práce, dodělal jsem rekvalifikaci na vázanou živnost,kterou jsem si sám zaplatil.
od září budu nastupovat na HPP, mohu si již teď zažádat o vydání ŽL, nebo až budu vyřazen z evidence UP.
ŽL chci jako přivýdělek.

                                                 Za odpověď předem děkuji
IP zaznamenána

James-008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
živnostenský list+UP
« Odpověď #1 kdy: Srpen 02, 2011 »

Dobrý večer,

jakmile si zažádáte o živnost, bude se mít za to, že již budete budete provádět výdělečnou činnost, čili když si nyní zažádáte o živnost, tak týž den jste již podnikatelem a nemáte nárok na dávky v nezaměstnanosti. Počkejte si, až budete vyřazen z ÚP.

S pozdravem,

Bc. Zbyněk Hyrák
E-mail: Zbynek.Hyrak@seznam.cz
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
živnostenský list+UP
« Odpověď #2 kdy: Srpen 02, 2011 »

Můžete si zažádat o živnostenské oprávnění, ale dokud jste a ÚP, tak nesmíte zahájit samostatnou výdělečnou činnost. Na ŽÚ budete vyplňovat Jednotný registrační formulář. NEVYPLŇUJTE části C a D (oznámení správě soc. zabezpečení a zdravotní pojišťovně), oznámení pojišťovnám proveďte až při faktickém zahájení činnosti (zřejmě od září, kdy už budete zaměstnancem, abyste mohl být považován za OSVČ vedlejší).
IP zaznamenána

Luciusek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
živnostenský list+UP
« Odpověď #3 kdy: Leden 02, 2012 »

Dobrý večer.chtěla bych se zeptat,když chci jít od února pracovat na živnost a na měsíc leden 2012 se nahlasím na úp.tak kdy bych se měla odhlásit z úp?děkuji Lucka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
živnostenský list+UP
« Odpověď #4 kdy: Leden 02, 2012 »

Na konci ledna oznamte na ÚP, že např. od 1.2.2012 zahajujete samostatnou výdělečnou činnost.
IP zaznamenána
Stran: [1]