Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Místo podnikání  (Přečteno 1704 krát)

Gargamel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Místo podnikání
« kdy: Prosinec 29, 2011 »

Hezký den,

mám problém s místem podnikání. Již několik let pokojně podnikám na ŽL, ale nyní se z určitých rodinných důvodů, které nemám jak ovlivnit, dostávám do problému s místem podnikání. Mým trvalým pobytem se totiž velmi brzy stane obecní úřad.

Bohužel nemám kam jinam bych si trvalý pobyt nahlásil, žádnou nemovitost nevlastním, bydlím v podnájmu a často se stěhuji, takže je pro mě v současné době ten obecní úřad ještě poměrně rozumná možnost. Co ale s místem podnikání? Udělal jsem malý průzkum a vypadá to, že jsou asi jen tyto možnosti:

1) virtuální místo podnikání
2) pořídit si kancelář
3) místo podnikání na obecním úřadě
4) místo podnikání u někoho, kdo nemovitost má a povolí mi to

První možnost by byla sice pěkná, ale nejlevnější službu jsem našel v Praze za 550 Kč/měsíc. Když jsem jim napsal, ukázalo se, že se to platí celé ihned, že je tam aktivační poplatek a ještě nějaká záloha, takže by to bylo cca 9 000 Kč okamžitě na dřevo. Bohužel si nepřipadám tak majetný, abych kvůli jednomu paragrafu, který hlásá, že musím mít nějaké formální místo podnikání, platil ročně podobnou částku. Přijde mi to i jako škoda peněz, jsou vyhozené.

Pořízení kanceláře je rozdílné v tom, že ač je to dražší varianta, člověk by alespoň utrácel za něco, co může využívat. Bohužel má práce je charakteru, který kancelář nevyžaduje a u jednoho z klientů navíc už pracuji v jeho kanceláři. Proto bych podobný prostor měl k ničemu.

Podle §46 to vypadá, že bych mohl mít místo podnikání na obecním úřadě, pokud od nich dostanu souhlas. Tomu se mi ale nechce vůbec věřit -- už vidím, jak mi udělují souhlas s tím, že tam místo podnikání budu mít. Nebo je to běžná praxe? Nějaké zkušenosti?

Poslední možností je najít nějakou spřízněnou duši např. mezi známými, aby mi dala virtuální místo podnikání do své kanceláře. Tady se bojím hlavně toho, že vztahy se mění a já nejsem vůbec rád, když závisím na někom druhém. Kamarád se na mě naštve nebo já na něj a co potom? Nebo bude potřebovat kancelář přestěhovat, nebo...

Měli byste pro mě nějakou radu? Jsou nějaká úskalí, která nevídím? Co si myslíte, že je nejlepší variantou?
Díky moc, přeji pěkný nový rok!
IP zaznamenána
Stran: [1]