Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Živnostenský list  (Přečteno 2107 krát)

stoker303

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Živnostenský list
« kdy: Prosinec 27, 2011 »

Dobrý den,
jsem studentem VŠ a vlastní web, na kterém bych chtěl poskytovat reklamní prostor. Chtěl bych si tedy založit živnostenský list, ale je v tom háček. Můj otec pracuje v zahraničí (Německo) a tam na mne jako na své dítě pobírá přídavky na dítě. Vlastnictvím živnostenského listu by otec přišel o tyto přídavky a tak jsem se rozhodl, že by si živnostenský list založila má matka a veškeré příjmy z reklamy by tak šly přes její osobu. Potřebuji ale zjistit zda by byl tento model realizovatelný a hlavně zda ze založení ž.l. plynou nějaké problémy pro mojí matku. Matka je zaměstnaná na poloviční úvazek a uplatňuje na mne jako svého potomka odpočet na děti. Čili bych potřeboval vědět zda o tuto úlevu přijde a hlavně zda musí počítat se ztrátou polovičního invalidního důchodu, který pobírá. Dále pak zda by si defakto jako podnikatel musela začít platit zdravotní a sociální pojištění. Mockrát děkuji všem za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Živnostenský list
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 29, 2011 »

Pokud si maminka vyřídí živnostenské oprávnění, tak tím nepřijde o slevu na dítě, kterou uplatňuje v zaměstnání. O invalidní důchod tím také automaticky nepřichází.

Jako zaměstnanec nebude platit zálohy na ZP, pojistné doplatí jednou za rok na základě přehledu o příjmech a výdajích OSVČ. Více zde: http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php
Pročtěte bod 2, maminka je také pojištěncem státu, takže nemusí v zaměstnání vydělat minimální mzdu. Pokud by v průběhu podnikání ukončila zaměstnání, tak by jako pojištěnec podle bodu 3), platila zálohy.

V prvním roce podnikání nebude platit zálohy na SP, případný doplatek pojistného a zálohy na další období bude řešit až při podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ.  Více zde: http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-duchodove-zabezpeceni.php
Otevřete si odkazy Vedlejší činnost s vyššími zisky a Vedlejší činnost s nízkými zisky.
IP zaznamenána

stoker303

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Živnostenský list
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 30, 2011 »

Mockrát děkuji za odpověď a měl bych ještě doplňující otázku. Zda existuje nějaký příjmový strop, při jehož překročení by mohla přijít o ČID?Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Živnostenský list
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 30, 2011 »

Žádný příjmový strop není.
IP zaznamenána
Stran: [1]