Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: jáká forma úhrady při přefakturaci?  (Přečteno 3355 krát)

veselyr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
jáká forma úhrady při přefakturaci?
« kdy: Prosinec 27, 2011 »

Dobrý den,
Jako grafik jsem klientovi vytvořil grafiku a za tuto práci mi klient proplatil fakturu. Našel jsem tiskárnu a nechal grafiku vytisknout. Klient si vytištěnou grafiku vyzvedl v tiskárně sám a rovnou zaplatil. Tiskárna ale nebyla schopná vystavit fakturu za vytištění grafiky přímo klientovi ale vystavila ji na mě. Klient nyní chce abych mu vystavil fakturu na stejnou částku kterou on zaplatil tiskárně. To samozřejmě není problém.  

Můj dotaz je: Co mám na faktuře dát jako formu úhrady (dobírka, hotově, kartou, převodem, zálohou, zápočtem), když se tato částka fakticky nikdy neobjevila na mém účtu ani v mé peněžence?

Můj druhý dotaz je: Mám tuto částku počítat do svých příjmů v daňovém přiznání? Byl jsem jen prostředníkem a za zprostředkování jsem si nic neúčtoval.

Prosím o prominutí pokud pletu páté přes deváté :-)
A prosím o vysvětlení.

Děkuji

RV
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
jáká forma úhrady při přefakturaci?
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 27, 2011 »

Dobrý den.
Pokusím se :-)

1. Vy máte v evidenci přijatou fakturu a snad příjmový pokladní doklad od tiskárny
2. Vystavíte výdajový pokladní doklad (jako byste to platil v tiskárně Vy)
3. Vy na vystavené faktuře pro klienta uvedete formu úhrady - hotově
4. Vystavíte klientovi příjmový pokladní doklad na úhradu Vámi vystavené faktury

Vy jste nic neplatil a klient Vám také ne (myslím ten tisk) . Vše proběhne pouze \"papírově\"
Odpověď na druhý dotaz vyplyne. \"Pokladnou\" jste vydal i přijal, čili příjem je nula.

Doufám, že jsem to pochopila správně :-)
Případně upřesněte.
IP zaznamenána

veselyr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
jáká forma úhrady při přefakturaci?
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 27, 2011 »

Děkuji moc za vaši odpověď jen se trochu ztrácím v příjmových a výdejových dokladech. Nevedu si pokladnu ani nejsem plátcem DPH. Faktura jako taková nestačí jako příjmový či výdajový doklad? Nebo špatně chápu význam slova pokladna? Je pokladnou myšlena jakákovliv hotovost kterou přijmu nebo vydám? A tudíž ke každé vydané hotovosti musím vystavit výdajový doklad a ke každé přijaté hotovosti příjmový doklad?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
jáká forma úhrady při přefakturaci?
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 27, 2011 »

Příjmový v výdajový pokladní doklad slouží jako \"potvrzení\" o pohybu peněz v pokladně a obsahuje podpisy zúčastněných osob. Faktura samozřejmě stačí, ale také její úhrada musí nějak proběhnout (Bú, pokladna)
Z toho co jste napsal usuzuji, že uplatňujete výdaje procentem z příjmů. Pokud tedy klient chce doklad na své jméno, potom budete muset vystavenou fakturu zahrnout do příjmů.
IP zaznamenána

veselyr

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
jáká forma úhrady při přefakturaci?
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 27, 2011 »

Děkuji mnohokrát, odhadla jste to správně. :-)
Děkuji za vysvětlení a rady.
IP zaznamenána
Stran: [1]