Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: POMOC PROSÍM! Charitativní akce jako výdaj  (Přečteno 884 krát)

xterinie

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
POMOC PROSÍM! Charitativní akce jako výdaj
« kdy: Prosinec 21, 2011 »

Dobrý den,

chtěla bych pořádat o pomoc. Provozuji s kamarádkou slevový server (máme mezi sebou smlouvu o sdružení podnikatelů, abychom mohli dělit příjmy 50 na 50). Nyní bychom chtěli na serveru pořádat charitativní akci pro občanské sdružení mající útulek pro týrané zvířata. Vytvořit klasickou nabídku se slevou 0%, hodnota 20 Kč, uvedeno jako příspěvek. Lidé budou moci koupit jakýkoliv počet \"kupónů\" a násobit tak částku, peníze budou zasílat na náš podnikatelský účet, kde chodí i ostatní peníze z jiných nabídek. Tyto peníze samozřejmě jenom jdou přes náš účet, poté bude celková vybraná částka hromadně odeslána na účet občanského sdružení.

Lze to takto udělat lehe, nebo se jedná o veřejnou sbírku, kterou může konat pouze právnická osoba a musí být písemně oznámena na příslušném úřadě? Nebo jedná se o dar nebo sponzoring? Jak máme poté odečíst ten \"příjem\" za příspěvek na našem účt, když to není náš fyzický příjem, pouze se peníze přenesou přes náš účet? Jakou smlouvu v tomto případě sepsat s útulkem?

Je tato forma pomoci odlišná než třeba sbírka na ulici apod., tj. na slevovém serveru, kdy si za určitou částku vlastně zakoupí poukaz, ale uvedeme tam, že je pouze symbolický a není nikde využitelný, jen jeho výtěžek poputuje tomuto sdružení?

Člověk chce pomoci, ale zjišťuju, že na všechno jsou pravidla, zákony, povolení a já nevím co ještě. Byl by někdo prosím ochoten mi s tím problémem pomoci a poradit co a jak?

Děkuji mockrát. S pozdravem Tereza
IP zaznamenána
Stran: [1]