Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Náklady z občerstvení  (Přečteno 4192 krát)

brozondrej@gmail.com

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Náklady z občerstvení
« kdy: Prosinec 19, 2011 »

Dobrý den,
mám internetový obchod a jsem plátcem DPH. Pořádám večírek pro obchodní přátelé,mohu si dát občerstvení do nákladů ?

předem děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Náklady z občerstvení
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 20, 2011 »

Pokud jste schopen jednoznačně prokázat, že jste měl výnos alespoň ve výši těchto nákladů (například jste na večírku uzavřel s obchodními partnery další kontrakty), tak ano.
Jinak jen do nedaňových nákladů a bez odpočtu DPH.
IP zaznamenána

brozondrej@gmail.com

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Náklady z občerstvení
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 21, 2011 »

A pokud,zde budou moji nejlepší zákazníci,kteří u mě koupili zboží skutečně ve vyšší ceně než je cena občerstvení ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Náklady z občerstvení
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 23, 2011 »

Rozhodnutí je na vás, vy budete obhajovat, zda se jednalo o výdaj podle § 24/2/zc) zákona o daních z příjmů.
Pohoštění obchodních partnerů je v zásadě výdajem na reprezentaci podle § 25/1/t) ZDP, který se neuznává jako daňový výdaj.
IP zaznamenána

Katjez

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Náklady z občerstvení
« Odpověď #4 kdy: Červen 11, 2013 »

Dobrý večer, mohu uplatnit do nákladů výdaje na občerstvení pro účastníky kurzu,které pořádám? Případně za jakých podmínek (prezenční listina, ...?).
MOc děkuji za odpověď.
Kateřina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Náklady z občerstvení
« Odpověď #5 kdy: Červen 11, 2013 »

Pokud je občerstvení zahrnuto v ceně kurzu, tak ano.
IP zaznamenána
Stran: [1]