Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zpusob dokazovani vedlejsi cinnosti  (Přečteno 1394 krát)

denishz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zpusob dokazovani vedlejsi cinnosti
« kdy: Prosinec 15, 2011 »

Dobrý den, planuji si zřídit živnost a začít podnikat v lednu. Živnost chci provozovat jako vedlější činnost, jelikož jsem aktuálně zaměstnán na HPP. Vím, že musím nahlásit/dokazat u pojištovny a u SSSZ, že jsem zaměstnan a zaměstnavatel odávdí ze mne pojistné. Akorát, jsem chtěl vědět, jakou formou je třeba tuto skutečnost dokázat (zápočtový list, kde jsou uvedeny informace o délce zaměstnání nebo napr. oficiální prohlášení, že jsem zaměstnancem společnosti).

Předem děkuji!

Denis
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zpusob dokazovani vedlejsi cinnosti
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 15, 2011 »

Zdravotní pojišťovně nemusíte při zahájení samostatné výdělečné činnosti nic prokazovat. Pro jistotu si můžete zajít na pobočku a ověřit si, zda Vás zaměstnavatel přihlásil a odvádí za Vás pojistné.

Na OSSZ se vedlejší činnost (zaměstnání zakládající povinnou účast na nemocenském pojištění zaměstnanců) prokazuje jen v případě, že si nedokážou tyto údaje zjistit sami. Po zahájení činnosti si můžete zajít na OSSZ a ověřit si, zda tyto údaje mají k dispozici, ale úplně postačí, když k přehledu o příjmech a výdajích OSVČ, který budete odevzdávat na jaře 2013, přiložíte potvrzení zaměstnavatele. Formulář potvrzení je součástí pokynů pro vyplnění přehledu.
IP zaznamenána

denishz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zpusob dokazovani vedlejsi cinnosti
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 15, 2011 »

Děkuji moc za odpověď :)
IP zaznamenána
Stran: [1]