Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: garant  (Přečteno 7371 krát)

Petra

  • Host
garant
« kdy: Listopad 22, 2007 »

Dobrý den chtěla bych se zeptat ohledně odpovědného zástupce.Slyšela jsem že vychází nový zákon kde tento zástupce již nebude nutný.Chystám se podnikat v oboru pedikúra-manikúra, tak by mě zajímalo jestli se i na toto povolání zákon vztahuje a pokud ano jaké jsou podmínky a odkdy bude v platnosti.Děkuji
IP zaznamenána

Menion

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
garant
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 07, 2007 »

Zdravím, pokud vím, novela zákona se chystá od 1.7.2008,ale její podoba ještě nemá oficiální podobu. Nebude třeba praxe u řemesel,ovšem jak je to s garanty ve vašem oboru ještě nebylo zveřejněno. Asi je třeba vyčkat,co z našich \"politiků\" zase vyleze. Přeji mnoho trpělivosti a úspěchů. Menion
IP zaznamenána

Monča

  • Host
garant
« Odpověď #2 kdy: Únor 22, 2008 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo všechno může dělat garanta v manikůře. Myslím tím profese.
Může to být napr. zdravotní sestra nebo manikérka, která již garanta má ?
Předem děkuji za odpověď s pozdravem Monika
IP zaznamenána

Radek N

  • Host
garant
« Odpověď #3 kdy: Duben 16, 2008 »

Dobry den chtěl bych se zeptat jake rizka sebou přinaší někomu dělat garanta, a v případě problemu, jak by se dala ošetřit třeba smlouvou.... provozuji činost zednictví.... za radu dekuji.....
IP zaznamenána

Dana2

  • Host
garant
« Odpověď #4 kdy: Květen 22, 2008 »

zdravím  mám žl  už 16let praxe 27let a chtěla bych si udělat ještě k tomu manikura a modelaž nehtu, potřebuji také garanta, nebo si mohu ho dělat sama , nebo kdo a jaký obor mi ho muže dělat mám radeřnictví a holičství díka Dana.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
garant
« Odpověď #5 kdy: Červen 02, 2008 »

Citace: Monča
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo všechno může dělat garanta v manikůře. Myslím tím profese.
Může to být napr. zdravotní sestra nebo manikérka, která již garanta má ?
Předem děkuji za odpověď s pozdravem Monika
Garanta může dělat ten, kdo sám splňuje požadavky na odbornou způsobilost pro výkon řemeslné živnosti Pedikúra, manikúra. Nemůže to tedy být zdravotní sestra, nebo manikérka, která nesplňuje předpoklady a proto musí mít garanta.

Za současného znění živnostenského zákona jsou požadavky na odbornou způsobilost následující - kopíruji:
Odborná způsobilost pro řemeslné živnosti se prokazuje, není-li v příloze č. 1 stanoveno jinak,
a) výučním listem z příslušného tříletého učebního oboru nebo jiným dokladem o řádném ukončení příslušného tříletého učebního oboru a dokladem o vykonání tříleté praxe v oboru,
b) vysvědčením o ukončení studia příslušného studijního oboru střední odborné školy, jehož délka je kratší než 4 roky, a dokladem o vykonání tříleté praxe v oboru,
c) vysvědčením o maturitní zkoušce v příslušném studijním oboru střední odborné školy nebo středního odborného učiliště nebo gymnázia s předměty odborné přípravy a dokladem o vykonání dvouleté praxe v oboru, nebo
d) diplomem, vysvědčením nebo jiným dokladem o absolvování bakalářského nebo magisterského studijního programu uskutečňovaného vysokou školou v příslušné oblasti studijních oborů a dokladem o vykonání jednoroční praxe v oboru,
e) dokladem o uznání odborné kvalifikace, vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace.
IP zaznamenána
Stran: [1]