Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup zboží v EU, plátce DPH  (Přečteno 4543 krát)

DavidKovar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Nákup zboží v EU, plátce DPH
« kdy: Listopad 29, 2011 »

Dobrý den, ohledně tohoto tématu jsem si pročetl většinu příspěvků, nicméně mám ještě několik dotazů:

//jsem plátce DPH

1) Nakoupím zboží od Německého plátce DPH, uvedl jsem mu své DIČ, takže on mi prodá bez jejich DPH (19%), já pak odvedu DPH u nás. Jedná se o potraviny. Takže já mám na faktuře nákupní cenu ?1 == 25 Kč bez DPH (DPH=0%), provedu u nás samo vyměření daně, v tomto případě 10%. Budu tedy prodávat za 25*1,1=27,5 (záměrně neuvádím svou marži apod, pro jednoduchost). Jestli dobře chápu, tak já vlastně budu mít zboží o 9% levnější, než kdybych koupil jako neplátce, rozdíl německé a české sazby DPH? Je to tak správě?

2) Když nakupuji např. v obchodních řetězcích, kde dostanu z poklady doklad s německou 19% DPH, kterou jim rovnou zaplatím. Nakoupím za ?1,19 (včetně jejich 19% DPH) == 29,75 Kč. Takže při prodeji u nás pak musím prodávat za 29,75*1,1= 32,73 Kč. Nakoupil jsem vlastně jako neplátce DPH, jen s tím rozdílem, když jsem plátce, musím k ceně zboží připočítat naši DPH, kterou pak odvedu. Nicméně, mohu si pak následně zpětně zažádat o vrácení zaplacené německé daně?
//Jinak pochybuji, že by v německý nákupních řetězcích šlo po předložení mého DIČ nakupovat s DPH = 0%...zkusím zjistit...

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Nákup zboží v EU, plátce DPH
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 03, 2011 »

1/ Ano.
2/ Ano. Nevím, zda v německých řetězcích prodají bez DPH, nemají záruku, že zboží bude přepraveno na území jiného členského státu. Pokud budete nakupovat s německou daní častěji, tak můžete požádat o vrácení daně. Podrobné informace k vracení DPH najdete na stránkách MF ČR: http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/dane_poplatky_9947.html?year=0
nebo si můžete najít firmu, která vrácení daně za provizi zajistí.
IP zaznamenána
Stran: [1]