Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pořízení zboží z EU  (Přečteno 1514 krát)

Dominika

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 156
Pořízení zboží z EU
« kdy: Prosinec 05, 2011 »

Dobrý den, paní Zdenko, znovu prosím o radu (ještě, že Vás máme):

Faktura za zboží z EU vystavená dodavatelem datem 10.9. se ke
mně dostala až teď na začátku prosince. Samovyměření bych měla
udělat podle zákona nejpozději k 15.10, ale to už nestihnu.

Měla bych v takových případech dělat dodatečná přiznání (i když
z mého pohledu jde vlastně o nulu, protože mám současně nárok na odpočet)
nebo mohu zahrnout do řádného přiznání, až mám doklad k dispozici?
 
A pokud zahrnu do řádného přiznání něco, co podléhá samovyměření (myslím
pořízení zboží z EU, poskytnutí služby z EU) a mělo by být v dodatečném, doměří
mi FÚ něco?

Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
Pořízení zboží z EU
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 05, 2011 »

Ano, samovyměření nejpozději do 15. dne měsíce, který následuje po dodání zboží. Je třeba podat dodatečné přiznání, i když nula od nuly pojde. Pokud zahrnete do řádného přiznání v pozdějším zdaňovacím období, tak by Vám FÚ mohl podle mého názoru nadělit pokutu podle § 250 daňového řádu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14981
Pořízení zboží z EU
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 05, 2011 »

Beru zpět, pokuta by byla v případě, že jste měli povinnost podat dodatečné. Jestliže se nemění poslední známá daň, ale jen údaje dříve tvrzené, tak není povinnost podat dodatečné přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]