Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přivýdělek bez Živostenského listu  (Přečteno 1401 krát)

adi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přivýdělek bez Živostenského listu
« kdy: Listopad 24, 2011 »

Dobrý den,mám pár hloupých otázek,ale nikde jsem na ně nenašel odpověd.Dělám ve firmě na nábytek,ale jsem vyučený jako autoelektrikář,od té doby co jsem skončil školu jsem se bohužel nedostal do autoservisu,jelikož nemám 2 roky praxi.Automobily mě baví a všechen svůj volný čas trávim zabývaním se o automobilech.Dokonce jsem si zaplatil i několik kurzů.Mám svůj cíl,že bych chtěl mít za několik let svůj autoservis.Bohužel ted je špatná doba tak bych chtěl mít aspon při práci opravy automobilů jako koníček,a ted je můj hlavní dotaz.Můžu při práci opravovat automobily,aniž bych si musel zřídit Živnostenský list?Pokud ano můžu si třeba udělat nějaký inzerát například do místních městských novin?Děkuji za odpověd
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přivýdělek bez Živostenského listu
« Odpověď #1 kdy: Listopad 24, 2011 »

Pokud budete automobily opravovat častěji (nepůjde o příležitostnou, jednorázovou činnost bez záměru jejího opakování), tak budete potřebovat živnostenské oprávnění. Bez živnosti bych si inzerát nedávala.
IP zaznamenána

adi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přivýdělek bez Živostenského listu
« Odpověď #2 kdy: Listopad 25, 2011 »

Děkuji,a kdybych si založil živnost,kolik bych platil zdravotní a sociální,je na to nějaký koeficient,když mám stálou práci a tohle by byl jako přivýdělek?Jsou nějaké nařízení jak má vypadat dílna?děkuji za vyčerpávající odpověd
IP zaznamenána
Stran: [1]