Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vrácení přeplatku SP a ZP při vedlejší činnosti  (Přečteno 2058 krát)

kohout

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, jsem student a podnikání mám jako vedlejší činnost. V roce 2010 můj zisk přesáhl hranici pro neplacení záloh, proto mi na rok 2011 vznikla povinnost platit zálohy na ZP a SP. Za rok 2011 však tak vysoký zisk nemám, takže mám na SP a ZP přeplatek ve výši zaplacených záloh. Mohu hned v lednu s podáním daňového přiznání požádat o vyplacení těchto přeplatků? Budu muset tyto přeplatky uvést v daňovém přiznání za rok 2012 jako příjem? Musí se i tento příjem danit? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Vrácení přeplatku SP a ZP při vedlejší činnosti
« Odpověď #1 kdy: Listopad 23, 2011 »

Přehledy o příjmech a výdajích OSVČ můžete podat už v lednu (po podání daňového přiznání) a na jejich základě požádáte o vrácení přeplatků. Přeplatky pojistného jsou příjmem, který neovlivňuje základ daně (zaplacené zálohy také základ daně neovlivnily), takže je nemusíte danit a tím pádem ani uvádět v daňovém přiznání.
IP zaznamenána

karelmay

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Vrácení přeplatku SP a ZP při vedlejší činnosti
« Odpověď #2 kdy: Leden 03, 2012 »

Dobrý den,
v roce 2010 jsem měl vysoký příjem jako osvč.Podle toho se mi zvedly zálohy socianího pojištění.Minulý rok 2011
byl pro mne horší.mohu tedy se v roce 2012 začít platit opět minimální zalohy?

děkuji
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Vrácení přeplatku SP a ZP při vedlejší činnosti
« Odpověď #3 kdy: Leden 03, 2012 »

Dobrý den, platbu zálohy pro rok 2012 v menší částce  můžete uskutečnit až po podání přehledu za rok 2011, kde budete mít výši záloh pro tento rok vypočtenou. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]