Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Jak zdanit zrušené životní pojištění?  (Přečteno 12909 krát)

jindrich

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #15 kdy: Leden 26, 2014 »

Dobrý den JANAA ještě jednou, nevím co je na tom pravdy, ale slyšela jsem , že když si neuplatňuji odpočet na ŽP po 3 roky, nic se nedodaňuje. Ale není to ověřené.Díky, já dodaním. Ještě jestli můžu, letos syn o bonus na dítě přijde, jede na paušál, ale narodilo se druhé dítko, tak 26 tis je pro platící s hypotékou dost peněz, jestli víte, chystám se letos platit silniční daň a jet mu na skutečné výdaje. Není podezřelé, že spadne třeba o 100tis na výdělku? Už jsem to tak jednou měla a nic nebylo podezřelé, letos má jako zedník nasmlouvané jen 3 zakázky, s prací to není valné.Děkuji za reakci.J.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #16 kdy: Leden 26, 2014 »

Mrkněte na zákon o daních z příjmů, ů15 odstavec 6, hlavně poslední věta, nic o 3 letech zpátky se tam nepraví.

\"Letos syn o bonus přijde\" myslíte rok 2013? Druhé dítě narozeno v 2013? Při výdajích procentem opravdu nemůže slevu na dani na děti uplatnit, nežijí syn v jedné domácnosti s někým s rodičů, kteří by mohli slevy na vnoučata uplatnit?
Není dle mne podezřelé, že syn spadne s výdělkem, doba je jaká je, bohužel.
IP zaznamenána

jindrich

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #17 kdy: Leden 26, 2014 »

JANAA, je to tak, jedno dítě r.2011,druhé prosinec13, žijí s přítelkyní v nedokončené stavbě.Nikdo jiný si dát odpočet nemůže, dle informace by museli napsat proč jsou od sebe, to už jsem zkoušela.No tak zase budu vést DE. Díky za tyto diskuze, člověk si se vším neví rady a neznalost neomlouvá.J.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #18 kdy: Leden 26, 2014 »

Netuším, jaké má syn za rok 2013 příjmy, netuším, zda jste schopni nalézt doklady související s podnikáním z roku 2013 - paragony, faktury, i kdyby jste nenašli vše, nestálo by za to uplatnit třeba minimální skutečné výdaje, ale získat slevu na děti? Chce to pohledat doklady a propočítat, co vyjde lépe.
IP zaznamenána

paf

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #19 kdy: Březen 15, 2015 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, ohledně zrušení životního pojištění - která ta částka se uvádí do přílohy 2 DAP - jedná se o tu částku, která chodí z pojišťovny na tom jejich potvrzení nebo jen těch 15%, které jsme si uplatnili, předpokládám, že to bude ta částka, ze které se to teprve vypočítává?

A ještě ohledně sociálního a zdrav. pojištění, tam se to také připočítává (myslím to ukončené životko)nebo jen do toho přehledu pro soc. poj.?

Děkuji za Vaše odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #20 kdy: Březen 15, 2015 »

Uvádí se součet částek, o které jste v minulosti snižovali základ daně (v přiznání za rok 2013 na řádku 49 přiznání). Pokud jste se vešli do max. limitu, tak to byla částka z potvrzení od pojišťovny. Do přehledů o příjmech a výdajích OSVČ se dodanění zrušeného ŽP nepromítne, týká se jenom daně z příjmů.
IP zaznamenána

paf

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #21 kdy: Březen 15, 2015 »

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď, můžete mi ještě prosím přiblížit co se myslí tím maximálním limitem? Na papíru z pojišťovny je např. uvedená částka 5440,-Kč, tak tato částka se zadala do DP, uvedu tedy do přílohy č. 2 tuto částku? A ještě dokládá se nějaký papír z pojišťovny o tom ukončení jako příloha k DP?

Děkuji moc za upřesnění a rychlost, nejsem odborník, ale ráda bych měla vše v pořádku.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak zdanit zrušené životní pojištění?
« Odpověď #22 kdy: Březen 15, 2015 »

Maximálním limitem jsem měla na mysli nejvyšší částku, kterou můžete odečíst od základu daně, tj. v úhrnu max. 12.000,- Kč ročně za všechny životní pojistky. Pokud byla na papíru od pojišťovny uvedená částka 5.440,- Kč, tak jste ji určitě odečetli celou. Do přílohy č. 2 uvedete součet částek, které jste v minulosti zadali do DP, případně je odečetl zaměstnavatel při ročním zúčtování záloh. K příloze č.2 se nemusí dokládat žádný další papír od pojišťovny.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]