Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sociální a zdravotní (OSVČ + zaměstanec + DPP + student)  (Přečteno 1112 krát)

Defelater

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně placení sociálního a zdravotního. Jakožto student jsem si založil živnostenský list a začal podnikat jako OSVČ na vedlejší činnost. Na letošek mi byly vyměřený měsíční zálohy na sociální a zdravotní, které platím ze svého. V průběhu roku jsem začal pracovat u zaměstnavatele A, na dohodu o provedení práce, kde jsem uplatnil slevu na dani. DPP bude ukončena k 31.12.2011. Dále jsem od 12.10.2011 nastoupil na poloviční úvazek u zaměstnavatele B, u kterého slevu na dani již pro tento rok uplatnit nemohu a který za mě odvádí sociální a zdravotní.
Chtěl bych se zeptat se, zda-li je v pořádku, že sociální a zdravotní platím jak jako OSVČ, tak jako zaměstanec.

Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Sociální a zdravotní (OSVČ + zaměstanec + DPP + student)
« Odpověď #1 kdy: Listopad 13, 2011 »

Pokud zaměstnavatel B bude odvádět zdravotní pojištění alespoň z minimálního vyměřovacího základu pro zaměstnance (z minimální mzdy), tak nebudete muset platit zálohy na ZP.

U sociálního pojištění vám vznikla povinná účast na důchodovém pojištění OSVČ, takže máte povinnost platit zálohy. Pokud podnikáte celý rok 2011 a vykážete daňový základ z podnikání nižší než 59.374,- Kč, tak vám po podání přehledu o příjmech a výdajích zálohy vrátí.
IP zaznamenána
Stran: [1]