Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohy SP a ZP, do kdy platit a jaké pokuty jsou?  (Přečteno 1501 krát)

Smolicek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,
již jsem si založil živnost a byl jsem zatím jen na zdravce pro č.ú. atd. Tam mi paní řekla že jestliže podnikám od 1.11.2011 musím zaplatit ZP do 8.12.2011, jak je to u SP s termínem? a jaké jsou pokuty za opoždění? snaží se třeba například kontaktovat podnikatele že nezaplatil? nebo tiše mlčí a pak až se to nashromáždí se ozvou?

Je to jen taková zajímavost, která mě opravdu zajímá :) když už jsem se dotoho pustil :o)

Potom bych se rád optal, zda je nějaká minimalní daň kterou musím platit  z hrubého zisku, když mám měnší příjmy jako OSVC když si odečtu slevu na poplatníka a výjde mi že platit nic nemusím.

Tak pokud někdo máte věrné informace tak budu jen rád.


Děkuji.
Jakub.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zálohy SP a ZP, do kdy platit a jaké pokuty jsou?
« Odpověď #1 kdy: Říjen 28, 2011 »

Termíny pro odvod záloh ZP: od prvního dne měsíce, na který platíte, nejpozději 8. dne následujícího měsíce.
Termíny pro odvod záloh SP: od prvního do dvacátého dne následujícího měsíce. Zálohu za říjen zaplaťte v období od 1. do 20. listopadu.

Pojišťovny tiše mlčí, jen napaří penále 0,05% dlužné částky za každý den prodlení.

Žádná minimální daň není. Pokud v daňovém přiznání nevyjde žádná daň, tak nic neplatíte.
IP zaznamenána

Smolicek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Zálohy SP a ZP, do kdy platit a jaké pokuty jsou?
« Odpověď #2 kdy: Říjen 29, 2011 »

Děkuji paní Zdeno :)
IP zaznamenána
Stran: [1]