Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ, neplátce DPH a poskytování služby zahraniční firmě mimo EU  (Přečteno 3934 krát)

ondraz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,

jsem česká OSVČ, neplátce DPH a začal jsem spolupracovat s firmou registrovanou mimo EU, která nemá žádné svoje zastoupení v EU. Jedná se o vytváření designu webových stránek pro firmu registrovanou v jedné asijské zemi.

Chtěl bych se zeptat, co má v takovém případě obsahovat moje faktura a jestli se musím stát plátcem DPH i když můj celkový obrat nepřesáhne 1 mil. Kč.

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Pouhým poskytnutím služby s místem plnění ve třetí zemi (ve Vašem případě je místem plnění země, ve které má odběratel sídlo) se nemusíte stát plátcem DPH. Tyto služby se ani nepočítají do obratu pro povinnou registraci.  

Obsah faktury bych přizpůsobila požadavkům klienta. Podle českých předpisů by měla obsahovat Vaše jméno a příjmení, místo podnikání, IČ (pokud je máte) a údaj o zápisu v živnostenském rejstříku (pokud jste živnostník).
IP zaznamenána

ondraz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,

děkuji moc za odpověď. Nevíte ještě, prosím Vás, jestli slovenská pravidla pro obdobnou situaci (tedy pro slovenského živnostníka registrovaného na Slovensku, neplátce DPH poskytujícího službu s místem plnění mimo EU) jsou podobná, nebo se nějak liší?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Na Slovensku je to obdobné, místo plnění se určuje podle § 15/1 slovenského zákona, který najdete zde:
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2011-a.html
IP zaznamenána
Stran: [1]