Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH  (Přečteno 2234 krát)

kalcikova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DPH
« kdy: Srpen 10, 2011 »

manzel zacal podnikani - hlavni. Pro slovenskou firmu se sidlem na Slovensku (Bratislava) pracuje v Jeně (Německo). Fakturovat bude na Slovensko - prace je jako programator na ŽL. Musi se prihlasit k placeni DPH? Dekuji za odpoved
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH
« Odpověď #1 kdy: Srpen 22, 2011 »

Ano, manžel se bude muset přihlásit k placení DPH, neboť poskytuje službu, u které se místo plnění přechýlí za objednatelem na Slovensko. Předpokládám, že slovenská firma je plátcem a nemá provozovnu v Německu. Registrace podle ustanovení § 94 odst.11 zákona o DPH, kopíruji:

Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, se stává plátcem dnem poskytnutí těchto služeb, pokud povinnost přiznat a zaplatit daň vzniká příjemci služby.

Slovenské firmě bude fakturovat bez DPH s upozorněním, že povinnost přiznat a zaplatit daň má příjemce služby. Dále bude podávat souhrnné hlášení, více zde: http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php
IP zaznamenána

kalcikova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
DPH
« Odpověď #2 kdy: Srpen 23, 2011 »

Děkuji moc,

mám poslední dotaz, myslím si dobře, že jakoplátce DPH MUSÍM mít založený podnikatelský účet? Pokud ano - platby za zálohy na SP+ZP MUSÍ jít z tothoto účtu? Děkujimoc za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH
« Odpověď #3 kdy: Srpen 23, 2011 »

Žádný předpis manželovi neukládá podnikateli (případně plátci DPH) povinnost mít bankovní účet.
IP zaznamenána

Zuzika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
DPH
« Odpověď #4 kdy: Říjen 23, 2011 »

Dobrý den,
při služební cestě na Slovensku se mi pokazilo podnikové auto a po opravě mi byl Slovenskou firmou vystaven daňový doklad s nulovým DPH. Slovenská firma nemá u nás pobočku, sídlí jen na Slovensku.
Jsem plátce DPH a Slovenská autoopravna také. Nevím si rady se zaúčtováním faktury do DPH. Zvažuji zda \"dodanit a oddanit\" tuto službu 20 % DPH z celkové částky (tedy + 20%) na řádcích 5 a 44.
Prosím poraďte,bude to takto správně? Moc děkuji za odpověď.
Zuzka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH
« Odpověď #5 kdy: Říjen 23, 2011 »

Je to správně. Jenom ten druhý řádek bude 43 (ř. 44 je určený pro sníženou sazbu).
IP zaznamenána
Stran: [1]