Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytování služby  (Přečteno 1404 krát)

ostrava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Poskytování služby
« kdy: Říjen 18, 2011 »

Dobrý den, mám prosbu, chtěla bych znát názor na určení typu poskytované služby. Český plátce DPH provádí činnost pro supermarkety v ČR i EU. Činnost spočívá v koordinaci dodávek (takto je činnost uvedena ve smlouvě). Supermarket dodá plátci kompletní dokumentaci (výkresy, smlouvy apod.) a plátce má na starost koordinovat firmy, které do supermarketu dodávají vnitřní vybavení (regály, nábytek, pulty, chlazení apod.). Jedná se o služby vztahující se k nemovitosti (par.10 zákona o DPH, spadá tam i služba stavebního dozoru) nebo se místo plnění u takové služby stanoví dle par. 9 zákona o DPH? Můžete mi jinak poradit, na koho se s tímto dotazem mohu obrátit?
Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Poskytování služby
« Odpověď #1 kdy: Říjen 24, 2011 »

Zkuste si na stránkách Komory daňových poradců ČR vyhledat poradce, který se specializuje na DPH:
http://www.kdpcr.cz/search_advanced.asp?nDepartmentID=35&nLanguageID=1
IP zaznamenána

ostrava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Poskytování služby
« Odpověď #2 kdy: Říjen 27, 2011 »

Děkuji, tušila jsem, že to nebude tak jednoznačné. Hledám různé výklady, ale nikde nemohu nic konkrétního najít.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Poskytování služby
« Odpověď #3 kdy: Říjen 28, 2011 »

Pokud nejste koordinátorem stavebních prací, tak byste snad mohli postupovat podle § 9/1 ZDPH. Se službami vztahujícími se k nemovitosti to opravdu není jednoznačné. Když za takovou službu může být považováno například poskytnutí práva rybolovu na vodním toku nebo žňové práce, tak už asi všechno:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]