Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výdaje před kolaudcí a vložení provozovny do podnikání  (Přečteno 1614 krát)

Pavla

  • Host

Prosím, chtěla bych se zeptat, jestli je možné uplatňovat výdaje jako daňově uznatelné za materiál nakoupený během roku 2008, který bude použit na provozovnu /drobné dodělávky stav. charakteru, popř. provozní potř./. Provozovna ještě není zkolaudována a vložena do podnikání. Kolaudace vč. ocenění a vložení do podnikání, by měla proběhnout v poslední dekádě tohoto roku. Provozovna je zatím v soukromém vlastnictví podnikatele.
Dále vztahují se na takto vložený majetek odpisy?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14910
výdaje před kolaudcí a vložení provozovny do podnikání
« Odpověď #1 kdy: Srpen 01, 2008 »

Spotřebovaný stavební materiál bude součástí ocenění nemovitosti při jejím vložení do podnikání. Vloženou nemovitost lze odpisovat, pokud k ní máte vlastnické právo. Vstupní cenu určíte podle § 29 zákona o daních z příjmů.
Vybavení provozovny (například nábytek v ceně do 40 tis. Kč, koberce, počítač), které nebude součástí stavby, můžete uplatnit jako daňový výdaj.
IP zaznamenána
Stran: [1]