Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP a HPP  (Přečteno 1159 krát)

hex_1980

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPP a HPP
« kdy: Říjen 14, 2011 »

Dobrý deň prajem,

poprosím Vás o pomoc. Ukončil som VŠ, od červenca mám riadne zamestnanie (HPP). Popri práci vytváram pre jednu firmu webové stránky. Zarobím na nich cca do 10 000kč/ročne. Majiteľ firmy po mne chce, aby som mu podpísal papier DoPP, že som zarobil tieto peniaze za tento rok. Mňa by zaujímalo, či podpisom nenastanú problémy v súvislosti s tým, že som riadne zamestnaný úplne inde, kde mi z výplaty odvádzajú dane. Na fóre som čítal, že za DoPP sa neplatí ani zdravotné, ani sociálne. Ako je to však s daňami? Vznikne podpisom nejaká povinnosť pre mňa?

Veľmi pekne vopred ďakujem, Martin
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
DPP a HPP
« Odpověď #1 kdy: Říjen 15, 2011 »

Podpis DPP u jiného zaměstnavatele nemá žádný vliv na HPP. Je potřeba ovšem dodržet určitá pravidla: Nejpodstatnější je asi to. že Prohlášení popolatníka k dani z příjmu (růžový formulář), můžete mít podepsán pouze u JEDNOHO zaměstnavatele. Evidence pracovní doby nesmí při DPP překročit 150 hodin za rok pro jednoho zaměstnavatele. Podpisem DPP se pro Vás nic nemění, daňová problematika je na bedrech zaměstnavatele a záleží ještě na tom, jaká je Vaše měsíční odměna (do/nad 5000,- Kč) Od toho se odvíjí typ daně. Při 10000 ročně to odhaduji na srážkovou daň ve výši 15%, kterou odvede zaměstnavatel a Vy máte \"daňově splněno\" . :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]