Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přiznání dph bez příjmu  (Přečteno 1793 krát)

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
přiznání dph bez příjmu
« kdy: Říjen 06, 2011 »

Dobrý den, jsem přihlášena k platbě dph. mám za sebou první čtvrtletí, ale neměla jsem v něm žádné příjmy. Oproti tomu mám však náklady asi 50 000 Kč, neboť s podnikáním začínám. Jak postupovat? Uplatnit si dph u těchto nákladů až budu mít nějaké příjmy? Jak se postupuje?

Děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #1 kdy: Říjen 07, 2011 »

Uplatněte hned, finanční úřad Vám nadměrný odpočet DPH vrátí do měsíce. Jana
IP zaznamenána

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #2 kdy: Říjen 09, 2011 »

Děkuji za odpověď a lze i varianta, že si tyto náklady uplatním v dalším čtvrtetí? někde jsem četla, že do přiznání dph mohu dát účty až tři roky staré. jakou máte zkušenost?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #3 kdy: Říjen 10, 2011 »

Ano, je to tak, můžete  odpočet DPH uplatnit až v dalším čtvrtletí, ale proč nechávat úřadu zbytečně peníze, které by jste mohla mít k dispozici? Je to na Vás, Jana
IP zaznamenána

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #4 kdy: Říjen 10, 2011 »

děkuji za odpověď, uvidím, jestli to stihnu. Budu totiž přiznání vyplňovat poprvé.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #5 kdy: Říjen 11, 2011 »

Stihnout to musíte, jinak vám hrozí za pozdní podání pokuta či penále či co to je...ať už podáte přiznání nulové nebo s nadměrným odpočtem. Jana
IP zaznamenána

agnes

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #6 kdy: Říjen 12, 2011 »

Ano, s tím počítám, děkuji. Šlo mi o to, zda stihnu přiznat ty náklady. S případným nulovým přiznáním počítám. děkuji!
IP zaznamenána

dramile

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #7 kdy: Říjen 12, 2011 »

Dobrý den, mám prosbu, jsem plátcem DPH, ale uplatňuji v účetnictví % odpis. Jak to mám udělat, pokud bych chtěla zboží koupit s DPH a prodat s DPH? To bych musela  %tuelní odpis změnit na položkový? A vést skladové hospodářství? Stejně tak mám kancelář, ale nemám ji nikde vedenou, mohu tedy uplatňovat DPH k věcem nakoupeným do kanceláře? Děkuji za laskavou odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přiznání dph bez příjmu
« Odpověď #8 kdy: Říjen 12, 2011 »

Při nákupu a prodeji zboží můžete z hlediska daně z příjmů i nadále uplatňovat výdaje procentem z příjmů. Pro účely DPH si vedete samostatnou evidenci.

Nárok na odpočet DPH máte u věcí, které použijete k uskutečnění své ekonomické činnosti. Pokud obhájíte, že věci nakoupené do kanceláře potřebujete ke své činnosti, tak si můžete uplatnit nárok na odpočet. Zápis provozovny na ŽÚ není důležitý.
IP zaznamenána
Stran: [1]