Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: FVE - odvod DPH  (Přečteno 1165 krát)

nonik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
FVE - odvod DPH
« kdy: Říjen 06, 2011 »

Stále mi není jasné, jak přesně odvádět DPH ze soukromé spotřeby FVE na střeše rodin. domku. Při pořízení jsme si uplatnili celý odpočet DPH a nyní bychom měli odvádět DPH ze soukromé spotřeby. Někdo to chápe tak, že si myslí, že když na faktuře pro ČEZ fakturuje zelený bonus a z toho DPH, že je vše v pořádku. Mě ale bylo řečeno, že to není ono, že se musí odvést zvlášť ze základu daně (což je počet kWh co se soukromně spotřebuje X  cena běžná, za kterou bychom tuto energii sami pořídili-nakoupili. Což je podle ceníku Čezu. Mělo by to být tedy že kromě DPH co odvádím za zelený bonus, který fakturuji čezu ještě odvádět DPH ze soukromé spotřeby x cena elektřiny od čezu? Nevím jak se to ale má počítat, když ceny od čezu jsou 2, za vysoký tarif a nízký tarif a já nepoznám, kolik ze soukromé spotřeby bylo ve vysokém tarifu a kolik v nízkém. Ale to bych neřešila, dala bych vše za cenu vysokého tarifu. Ale dále čez účtuje měsíční poplatek za dopravu cca 600 Kč. Tak nevím zda tento měs. poplatek mám také připočítat do základu daně pro odvod dph? Bylo by to tedy např. spotřebovali jsme 222kWh x běžná prodejní cena čezu 2,51 = 557,22 a ztoho odvézt DPH? Nebo ještě + měs. 530 cena čezu za dodání , takže ZD by byl 1087,22 a z toho odvézt  dph?  Protože defakto cena za kterou pořídím elektřinu od čezu se skládá z měs. poplatku + cenu za kWh. Díky za radu, jsem z toho už jelen.
IP zaznamenána
Stran: [1]