Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: IČ a DIČO  (Přečteno 1992 krát)

Slunicko184

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
IČ a DIČO
« kdy: Říjen 26, 2011 »

Dobrý den, jsem začátečnice v podnikání a doposud mi jsou nějaké věci nejasné. Prosím vás o vyvětlení. Vyřídila jsem si živnost na OSVČ.Na výpise ze živnostenského rejstříku mám Identifikační číslo, takže to vím, že je mé ič. a druhé mám vyrozumění o zápisu údajů o provozovné do živnodtenského rejstříku a tam mám místo podnikání své bydliště a provozovnu mám v jiném městě. Co mě zaráží je že mám zapsané identifikační číslo provozovny - kdy ho mám používat? Co mám mít tedy napsané na označení prodejny. Vím že název, otevírací dobu, odpovědná osoba a ted nevím jakou adresu jestli provozovny nebo své místo podnikání a ič + i to tedy identifikční číslo provozovny (k čemu to tedy slouží). Prosím Vás o odpověď a přeji hezký večer. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
IČ a DIČO
« Odpověď #1 kdy: Říjen 26, 2011 »

Provozovna má být označena jménem a příjmením podnikatele, jeho identifikačním číslem osoby (to je IČ z výpisu ze ŽR) a identifikačním číslem provozovny. Pokud je provozovna určená pro prodej zboží nebo poskytování služeb občanům, tak musí být uvedeno i jméno a příjmení osoby odpovědné za činnost provozovny.


Povinné označování provozoven identifikačními čísly bude možná zrušeno. Pročtěte si článek zde:
http://www.podnikatel.cz/clanky/s-oznacovanim-provozovny-cislem-pockejte/
IP zaznamenána
Stran: [1]