Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Otazka ohledne ohlaseni vedlejsi cinnosti  (Přečteno 1014 krát)

Tomas20

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Otazka ohledne ohlaseni vedlejsi cinnosti
« kdy: Říjen 03, 2011 »

Dobry den,

chci se zeptat, pracuji jako zamestnanec u soukromnika a letos v breznu, jsem si zalozil vedlejsi cinnost.

Pri zakladani zivnosti jsem byl pouze na zivnostenskem urade a tam mi rekli, ze jiz nic neni nutne ohlasovat na zdravotnim a socialnim.

Na internetu jsem se ale nyni docetl, ze pri zakladani zivnosti je nutne zajit na OSSZ a nahlasit to jako vedlejsi cinnost (jinak bude brana jako hlavni), coz jsme neudelal a nyni mame jiz rijen.

Tak by me zajimalo, zda li mohu dostat nejake sankce, nebo budu muset doplatit zdravotni a socialni (Neplatil jsem zatim nic, zdane zalohy)? Nebo staci to OSSZ oznamit i nyni mou cinnost jako vedlejsi?
(jelikoz me ted nejspis berou jako OSVC na hlavni cinnost, kdyz jsem nenahlasil vedlejsi.... Nebo se pletu?)

Pri zakladani zivnosti jsem na zivnostenskem urade rekl urednici, ze to budu mit jako vedlejsi cinnost.


Prosim o radu. Dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Otazka ohledne ohlaseni vedlejsi cinnosti
« Odpověď #1 kdy: Říjen 16, 2011 »

Na doložení vedlejší činnosti na OSSZ máte čas, stačí s podáním přehledu o příjmech a výdajích. Potvrzení o době trvání zaměstnání je součástí pokynů k vyplnění přehledu.
Zdravotní pojišťovně se nemusí nic dokládat. Pokud vás zaměstnavatel řádně přihlásil, tak vás vedou jako zaměstnance.
IP zaznamenána
Stran: [1]