Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: tuzemský neplátce DPH vůči plátci DPH mimo EU  (Přečteno 2703 krát)

Ten

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Hezký den,

potřeboval bych poradit.

Jsem OSVČ, neplátce DPH. Činnost pouze v tuzemsku - provádím služby - opravy věcí.

Příklad : Tuzemská firma ( plátce ) nakoupila zboží od firmy mimo EU ( od plátce ). Tuzemská firma zboží zaplatila. Nicméně tuzemská firma reklamuje u dané zahraniční firmy závady na zboží. Tato zahraniční  firma pro odstranění závad na zboží si u mě objednala opravu na reklamovaném zboží a bude mi danou službu ( odstranění závad ) hradit. Zboží si vyzvednu v tuzemsku a v tuzemsku ho opravím a zase ho v tuzemsku vrátím tuzemské firmě ( nějak moc tuzemských slov :-)  ). Tato oprava proběhne ještě letos vč. fakturace. Jedná se o drobnou zakázku v hodnotě cca do 60.000 Kč. Jiné opravy se zahraničními ( ať v rámci EU či mimo ni ) objednateli jsem jinak letos neměl a ani je  již do konce roku nepředpokládám.

1. stanu se ihned plátce DPH nebo až později či se vůbec nestanu ? ( pokud ano, kterým okamžikem - myšleno pro daný příklad. Dobrovolnost, obrat, nákup zboží či aut v zahraničí apod. je mi snad trošku jasný, ale ohledně služeb se zahraničím av návaznosti na vznik plátcovství DPH jednoznačně tápu :-)  )
2. musím již fakturovat s daní nebo ne ( vlastně odpověď mi může naznačit otázka č. 1 ) ?
3. jak bych to měl v případě s registrací DPH ? ( kdy se musím zaregistrovat )
4. hraje v takovém případě nějakou roli to, že zboží vlastní tuzemská firma ? ( když dodavatel z mimoEU provádí reklamaci prostřednictvím mě , coby OSVČ ) ( asi mi taktéž vyplyne z předchozích odpovědí )

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
tuzemský neplátce DPH vůči plátci DPH mimo EU
« Odpověď #1 kdy: Září 11, 2011 »

1. poskytnutí služby zahraniční osobě povinné k dani (tzn. podnikatelskému subjektu ze 3. země) z vás neudělá plátce DPH. Povinná registrace hrozí v případě, kdy poskytujete služby podnikatelskému subjektu se sídlem v EU

2. bez daně

3. nemusíte se registrovat. Tato služba se nepočítá ani do obratu 1 mil. Kč

4. je jedno, kdo zboží vlastní, důležitá je osoba objednatele služby.
IP zaznamenána

jedle

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
tuzemský neplátce DPH vůči plátci DPH mimo EU
« Odpověď #2 kdy: Leden 25, 2012 »

Dobrý den,

prosím o radu. Česká firma, neplátce dph, poskytující přepravní služby, doveze náklad z ČR do Itálie pro estonskou firmu, plátce dph. Jak to bude s registrací české firmy k dph?
Děkuji mnohokrát!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
tuzemský neplátce DPH vůči plátci DPH mimo EU
« Odpověď #3 kdy: Leden 25, 2012 »

Poskytujete službu osobě povinné k dani, místo plnění se podle § 9/1 ZDPH přechýlí do Estonska (EU). Firma se podle § 94/11 ZDPH stává šťastným plátcem DPH.
IP zaznamenána

jedle

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
tuzemský neplátce DPH vůči plátci DPH mimo EU
« Odpověď #4 kdy: Leden 25, 2012 »

:o)) děkuji mnohokrát... výraz šťastný plátce mě v této \"situaci\" velmi pobavil.... Zdeni, jste úžasný poklad! Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]