Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: plátce DPH za poskytování služeb do zahraničí?  (Přečteno 2133 krát)

zedna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,

chci začít podnikat ale nemohu nikde dostat odpověď na jednu z pro mě základních otázek.

Budu poskytovat zprostředkování prodeje reklamy tuzemským i zahraničním klientům z EU, převážně fyzické osoby.
Musím být plátce DPH?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
plátce DPH za poskytování služeb do zahraničí?
« Odpověď #1 kdy: Září 15, 2011 »

Pokud zprostředkujete prodej reklamy (zprostředkování =  poskytnutí služby) třeba jen jedinému klientovi z EU, který je osobou povinnou k dani (je podnikatelským subjektem, může se jednat o právnickou nebo fyzickou osobu) a je povinen přiznat a zaplatit DPH ve své zemi, tak se stáváte plátcem DPH.
IP zaznamenána

zedna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
plátce DPH za poskytování služeb do zahraničí?
« Odpověď #2 kdy: Září 21, 2011 »

A nepomohlo by upozornění, že nejsem plátce DPH a uvedené ceny jsou bez DPH? Viděl jsem to i u jiných podobných služeb, které jistě poskytovaly služby i právnickým osobám
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
plátce DPH za poskytování služeb do zahraničí?
« Odpověď #3 kdy: Září 21, 2011 »

Nepomohlo. Povinná registrace vyplývá z ustanovení § 94 odst. 11 zákona o DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]