Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Krácený odpočet DPH - automobil  (Přečteno 1376 krát)

neregistrovana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Krácený odpočet DPH - automobil
« kdy: Září 02, 2011 »

Dobrý den, jsme s.r.o., plátci DPH.
31.08.2011 jsme koupili a zařadili do obchodního majetku osobní automobil, který bude využívat zaměstnanec k služebním i soukromým cestám.
Stát:
V prvním roce budu u automobilu používat pro odvod DPH odhad. Na konci roku přepočítám dle skutečně vynaložených nákladů a v případě, že se můj odhad bude lišit o 10% bodů vypořádám na konci roku rozdíl v nároku na DPH. Pro další rok bude platit případně nový koeficient. Tak budu postupovat 5 let (vždy s aktuálním koeficientem)?
Zaměstnanec:
Zaměstnanci, který bude mít automobil k užívání připočtu 1% z ceny pořízení k HM.
Odhadnuté procento za náklady na soukromé jízdy budu požadovat zaplatit po zaměstnanci (ZD+neuplatněné DPH) z PHM, parkovného, oprav, údržby, pojištění. Jak s odpisy? Co případný rozdíl v odhadu a skutečnosti na konci roku? Př. Auto bude využíváno: můj kvalifikovaný odhad činil: služebně 70%, soukromě 30% - ty mi zaplatí zaměstnanec z každého nákladu týkajícího se předmětného automobilu. Na konci roku zjistím z KJ, že jeho soukromé jízdy se podílely na provozu vozidla v jiném poměru? Jak se spravedlivě vypořádat se zaměstnancem? Jak ošetřit správně náklady? Zaměstnance se také dotýka pětileté období po kterém bude hradit již jen PHM ze soukromě ujetých km?
Že bych zkusila interně navrhnout, aby se více využívali telefony a MHD;-)? Ty auta mě fakt trápí.
Velmi vám děkuji za případnou spolupráci.
IP zaznamenána
Stran: [1]