Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Úleva na dani na děti v ČR & DE.  (Přečteno 1332 krát)

Lukyn

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Úleva na dani na děti v ČR & DE.
« kdy: Srpen 18, 2011 »

Dobrý den,

Mám dotaz, týkající se především úlevy daně na děti. Během příštího roku odjíždím za prací do zahraničí, konkrétně do Německa. Mám dvě děti a manželka má na ně u svého zaměstnavatele od státu úlevu cca 1950,- Kč. Tato úleva na jedno dítě je v Německu cca 150 euro a protože budu v Německu odvádět daně a ostatní odvody, na tuto úlevu bych měl dosáhnout.

Jakmile se to stane, musí zde na úřadě manželka odhlásit pobírání tohoto příspěvku, nebo nemusí? Z jednoho zdroje jsem se dověděl, že ano a pokud bych to neudělal, pobírala by manželka úlevu neoprávněně a museli bychom ji vracet a z jiného zdroje jsem se zase dověděl, že toto není nutné a mám si nechat úlevu vyplácet já v Německu a manželka si může ponechat tu svou zde v ČR.

Jeden rodinný přítel mi pověděl, že je to v ?poho?, už to tak dělá několik let a nikdo se po tom nepídí. Nechtěl bych ale do budoucna čelit nějakým nepříjemnostem. Jsem z toho poněkud zmaten a zatím jsem nikde nenašel, žádné kloudné vysvětlení. Na FÚ se mi s tímto dotazem moc nechce, poněvadž očekávám samozřejmě odpověď typu: ?Samozřejmě, co jste si myslel, že budete pobírat úlevy tam i tady??

Máte někdo nějakou zkušenost s tímto problémem? Byl bych velmi vděčný. Děkuji všem a přeji hezký den. :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]