Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: mezinárodní přeprava  (Přečteno 3685 krát)

alena59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
mezinárodní přeprava
« kdy: Srpen 28, 2011 »

Dobrý den
mám dotaz česká firma plátce DPH převezla zboží pro německou firmu neplátce DPH z ČR do Maďarska,jak fakturovat kdo bude platit DPH? Děkuji
IP zaznamenána

aiko

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
mezinárodní přeprava
« Odpověď #1 kdy: Září 04, 2011 »

Chtělo by to víc rozepsat, ale takhle bych řekla, že německá firma se přijetím přepravní služby stala plátcem (vycházím z toho, že zákon o DPH y v Německu měl bý stejný jako u nás), místo plnění je podle § 9 odst. 1 mimo tuzemsko (DE), česká firma vystaví doklad bez daně a podá souhrnné hlášení
IP zaznamenána

alena59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
mezinárodní přeprava
« Odpověď #2 kdy: Září 04, 2011 »

já si myslím jestli to nepůjde podle `par 10f DPH německá firma nená DIČ takže mi neprojde souhrnné hlášení
IP zaznamenána

aiko

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
mezinárodní přeprava
« Odpověď #3 kdy: Září 05, 2011 »

S tím hlášením máte pravdu, to mi nedošlo. Německá firma ale podle mne není osoba nepovinná k dani. Plátcem by se měla stát dnem přijetí služby a pak už DIČ mít bude. V DAP bych to dala na řádek 26 (ostatní uskutečněná plnění...). Po registraci Němce to pak jedině dořešit dodatečným DAP a vykázat plnění na ř. 21 a k tomu souhrnný hlášení.
IP zaznamenána

aiko

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
mezinárodní přeprava
« Odpověď #4 kdy: Září 06, 2011 »

Ještě jsem si uvědomila jednu věc, vzhledem k tomu, že jste psala, že jde o německou firmu, brala jsem, že přeprava se vztahovala k jejich podnikání (nebylo to soukromě)
IP zaznamenána

alena59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
mezinárodní přeprava
« Odpověď #5 kdy: Září 07, 2011 »

ne nebylo to souromě je to německá firma ale je neplátce já si myslím že místem plnění by mělo být tam kde doprava začala což je v Čechách ale jistá si vůbec nejsem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
mezinárodní přeprava
« Odpověď #6 kdy: Září 08, 2011 »

Pokud se jedná o osobu povinnou k dani (PO nebo FO, která samostatně uskutečňuje své ekonomické činnosti bez ohledu na to, zda je či není plátcem DPH), pak byste měla určit místo plnění podle § 9/1 ZDPH. Podle § 10f by se určovalo místo plnění v případě, že by objednatelem byla osoba nepovinná k dani a tou německá firma zaručeně není. Pokud se budete striktně držet výše uvedených ustanovení zákona o DPH, tak vystavíte fakturu bez DPH s upozorněním, že povinnost přiznat a zaplatit daň má objednatel ve své zemi. Vzhledem k tomu, že objednatel není plátcem a těžko jej přinutíte k registraci (možná mu ji německý zákon o DPH ani neukládá), tak poskytnutí služby neuvádíte do SH, tam patří jen služby pro unijní plátce. Plnění bych vykázala na řádku 26.
IP zaznamenána

alena59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
mezinárodní přeprava
« Odpověď #7 kdy: Září 10, 2011 »

děkuji za radu a mám tu další oříšek jak se zbavím pohledávek v podvojném účetnictví u firmy která byla vymazána z ob.rejstříku kde proběhlo soudní řízení a odpověď neuspokjojení z nedostatku financí a můžu žádat o vrácení DPH? A u další firmy nestihly podat to do rok a bylo zamítnuto přípis mají je nějaké šance odpisu těchto pohledávek
IP zaznamenána

JERABINKA

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
mezinárodní přeprava
« Odpověď #8 kdy: Červen 17, 2015 »

dobrý den
potřebovala bych poradit.Jsme firma plátci DPH  a zprostředkovali jsme přes polského dopravce přepravu zboží z Francie do Španělska. Polák nám vystavil fakturu za přepravu bez DPH a my máme fakturovat  španělskému objednavateli který je prý plátcem DPH ale  identifikační číslo které nám poslal nejde ověřit jako platné ani na FU v Ostravě.  Co s tímto případem? Jak vyfakturovat ?  Děkuji moc
IP zaznamenána
Stran: [1]