Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: ŽL při evidenci na ÚP?  (Přečteno 1420 krát)

como

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
ŽL při evidenci na ÚP?
« kdy: Červenec 30, 2011 »

Dobrý den, jsem registrovaná na Úřadě práce a poslední výplata podpory v nezaměstnanosti  by měla být vyplacená v září za srpen. Našla jsem si práci, kde je potřeba pracovat na ŽL a začala bych pracovat v prvním nebo druhém týdnu v srpnu. Zajímalo by mě:

1. jestli můžu požádat o ŽL, když jsem vedena na ÚP. Nebo jestli se musím nejdříve z úřadu práce odhlásit a pak teprve si jít vyřídit ŽL. Ale zase nevím, k jakému datu se z ÚP mám odhlásit, když nevím, který den přesně začnu na ten živnostenský list pracovat.

2. a když by šlo požádat o ŽL a být současně v evidenci ÚP ten poslední měsíc, tak jestli by za mě za mě sociální a zdravotní pojištění ještě ten jeden měsíc platil úřad práce, nebo ne?

Moc děkuju za odpověď
IP zaznamenána

James-008

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
ŽL při evidenci na ÚP?
« Odpověď #1 kdy: Červenec 31, 2011 »

Dobrý den,

o jakou práci na ŽL konkrétně jde? Jedná se o živnost volnou?


S pozdravem,

Bc. Zbyněk Hyrák
E-mail: Zbynek.Hyrak@seznam.cz
IP zaznamenána

como

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
ŽL při evidenci na ÚP?
« Odpověď #2 kdy: Červenec 31, 2011 »

Dobrý večer,

ano, jednalo by se o živnost volnou číslo 78, poskytovani sluzeb osobniho charakteru.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
ŽL při evidenci na ÚP?
« Odpověď #3 kdy: Červenec 31, 2011 »

1. můžete si požádat o vydání živnostenského oprávnění a přitom zůstat v evidenci ÚP. Při vyplňování jednotného registračního formuláře na ŽÚ ale nevyplňujte části C a D, ve kterých oznamujete zahájení samostatné výdělečné činnosti své zdravotní pojišťovně a OSSZ. Zahájení činnosti byste oznámila pojišťovnám až při faktickém zahájení (zdravotní pojišťovně nejpozději do 8 dnů, OSSZ do 8. dne následujícího měsíce). S vyřizováním živnosti klidně můžete počkat až do doby, kdy skutečně začnete pro firmu pracovat. U živnosti volné nemusíte čekat a žádné povolení od ŽÚ, můžete začít podnikat dnem ohlášení.

2. pokud zahájíte samostatnou výdělečnou činnost během srpna (stačí podnikat pouhý 1 den), tak budete muset zaplatit minimální zálohy na ZP i na SP.
IP zaznamenána
Stran: [1]