Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Obnovená živnost - nepodnikala jsem, jak ve vztahu k ZP a OSSZ?  (Přečteno 963 krát)

vevysek

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Prosim, potřebuji poradit. Na začátku vysoké školy jsem si kvůli brigádě a přívýdelku na studia založila ŽL. Ten jsem vyuzivala chvíli (asi 2 roky) a potom jsem nahlásila na ŽÚ přerušení. Pak jsem na to úplně zapomněla, či si myslela, že je prerušení na dobu neurčitou a mezitím jsem dokoncila skolu, v r. 2002 jsem nastoupila do práce na HPP a v r. 2006 jsem nastoupila na mateřskou/rodičovskou. Mám 2 děti, takže mi nyní bude končit RD s mladší dcerou. Na konci roku 2010 po mne chtěl ŽÚ nahlásit změnu adresy a jména (mezitím jsem se vdala a přestěhovala). To jsem učinila a zjistila, že podnikaní bylo přerušeno jen do roku 2006 a potom se mi to jakoby obnovilo, tak jsem to zas hned přerušila. Teď si ale dělám hlavu s tím co bylo mezi rokem 2006 a 2010. Nepodnikala jsem, žádné příjmy jsem neměla, jen jsem byla doma s dětmi a pobírala rodičák. Jinak jsem nikde nic nenahlašovala, tak nevim, jestli jsem to nezanedbala i ve vztahu k ZP a OSSZ. Co mám dělat? Jsem z toho špatná. Díky za rady.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovená živnost - nepodnikala jsem, jak ve vztahu k ZP a OSSZ?
« Odpověď #1 kdy: Červenec 27, 2011 »

V roce přerušení jste určitě oznámila přerušení výkonu samostatné výdělečné činnosti své zdravotní pojišťovně, na OSSZ i na FÚ. Skutečnost, že se mezitím automaticky obnovilo živnostenské oprávnění, nehraje roli. Ve vztahu k ZP a k OSSZ jste neměla žádné povinnosti, neboť jste nevykonávala samostatnou výdělečnou činnost.

Na FÚ jste registrovaná k dani z příjmů, tam byste od roku 2011 měla oznamovat (stačí jednou větou), že Vám nevznikla daňová povinnost.
IP zaznamenána
Stran: [1]