Témata > Registrace plátce DPH

dph před registrací

<< < (2/7) > >>

Zdena:
Pokud ponecháte ve výdajích (pro daň z příjmů) celých 20 tisíc, tak uplatněné 4 tisíce zahrňte do příjmů (opět nejlépe vnitřním dokladem, příjem bez pohybu finančních prostředků), nebo je uveďte v tabulce E s textem např. odpočet DPH při změně režimu, nebo odpočet DPH před registrací podle § 79/1 ZDPH. Ono je celkem jedno, jak to technicky provedete, důležité je, že budete mít správně stanovený základ daně z příjmů.

Platí pro zásoby materiálu, zboží, ale i pro majetek do 40 tis. Kč (dříve DKP), který máte v evidenci obchodního majetku.

ivana:
Dobrý den, moc prosím o radu:

Odpočet DPH před registrací podle § 79 ZDPH se týká obchodního majetku ( materiál, zboží, drobný majetek, hmotný majetek...) Pokud podnikatel před datem registrace uhradil pronájem za prostory (jedná se o autodílnu). Může si uplatnit odpočet DPH...? Pořád mi tam nesedí ten obchodní majetek...tyto prostory nejsou přece v jeho obchodním majetku?
Moc děkuji za radu.

Zdena:
Dobrý den. Odpočet DPH se týká jen obchodního majetku, jak píšete.  Ze služby by šel uplatnit odpočet v případě, že se tato služba stala součástí OM, například z opravy domu. Odpočet z nájemného bych určitě neuplatňovala.

ivana:

--- Citace: Zdena ---Pokud ponecháte ve výdajích (pro daň z příjmů) celých 20 tisíc, tak uplatněné 4 tisíce zahrňte do příjmů (opět nejlépe vnitřním dokladem, příjem bez pohybu finančních prostředků), nebo je uveďte v tabulce E s textem např. odpočet DPH při změně režimu, nebo odpočet DPH před registrací podle § 79/1 ZDPH. Ono je celkem jedno, jak to technicky provedete, důležité je, že budete mít správně stanovený základ daně z příjmů.

Platí pro zásoby materiálu, zboží, ale i pro majetek do 40 tis. Kč (dříve DKP), který máte v evidenci obchodního majetku.
--- Konce citace ---
Dobrý den, chtěla bych se zeptat a navázat na tento dotaz...pokud uvedu odpočet DPH při změně režimu do tabulky E-částka zvyšující HV...
ptám se :
1. Pokud OSVČ uplatňuje výdaje paušálem, tak se tato tabulka přece nevyplňuje, takže uvést to tam nebo připočítat k příjmům a z nich procento   výdajů ?
2. Pokud to připočítám k příjmům přímo, mohl by se ozvat FÚ, že mi nesouhlasí Zdanitelné plnění na DPH, které jsem odevzdala během roku..
3. A jak postupovat při vyplňování přehledů na SP a ZP? Do ZP se započítavají Příjmy a Výdaje, takže nezapočítavat?
Tak jsem se do toho pěkně zamotala...prosím poraďte, předem moc děkuji Iva

Zdena:
U paušalisty bych připočítala vrácenou DPH k daňovým příjmům a z nich uplatnila procento výdajů. Kdyby se ozval FÚ, tak bych se odvolala na pokyn D-6, který v pokynu k § 23 odst. 6 uvádí, že příjmem je i DPH, kterou plátce uplatní jako nárok na odpočet při změně režimu.
Příjem bych započítala i do přehledů na SP a ZP.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi