Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dovoz zboží a DPH, anglie - prosím o radu  (Přečteno 5945 krát)

Letsrock

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dovoz zboží a DPH, anglie - prosím o radu
« kdy: Březen 29, 2011 »

Zdravím uživatele a prosím zkušené uživatele obchodníky, případně vzdělané účetníky :) o radu ohledně DPH.

Podnikám jako OSVČ jako neplatáce DPH a nyní se chystám určitý produkt kupovat v Anglii a zde ho dále prodávat. Jak je to s DPH, dodavatel v anglii mi tvrdí, že zaplatím 0% a nikde nikomu nic platit nebudu, mě to příjde dost podivný.

Máte někdo nějakou zkušenost nebo radu?

Díky všem,

Letsrock
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dovoz zboží a DPH, anglie - prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2011 »

Pokud budete nakupovat zboží (a cena zboží nepřekročí částku 326 tis. Kč za kalendářní rok), tak nebudete platit DPH. Vzhledem k tomu, že nejste plátcem, je správné zdanění zboží z hlediska DPH na dodavateli zboží.
IP zaznamenána

Letsrock

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dovoz zboží a DPH, anglie - prosím o radu
« Odpověď #2 kdy: Duben 25, 2011 »

Citace: Zdena
Pokud budete nakupovat zboží (a cena zboží nepřekročí částku 326 tis. Kč za kalendářní rok), tak nebudete platit DPH. Vzhledem k tomu, že nejste plátcem, je správné zdanění zboží z hlediska DPH na dodavateli zboží.
A ještě mě teď napadlo jak je to s clem ? Platí se z toho nějaké nebo ne ? Děkuji moc za Vaši radu. Jsem našťastnej z toho.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dovoz zboží a DPH, anglie - prosím o radu
« Odpověď #3 kdy: Duben 25, 2011 »

Clo se platí jen při dovozu zboží ze zemí mimo EU. V rámci Evropské unie platí (až na výjimky, například alkohol, cigarety) zásada volného pohybu zboží.
IP zaznamenána

Letsrock

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Dovoz zboží a DPH, anglie - prosím o radu
« Odpověď #4 kdy: Červenec 26, 2011 »

Ještě se vrátím k tomu DPH a poprosím o poslední radu, takže já nakoupím zboží v anglii a zde neplatím ani clo ani dph - ale v anglii mi ho účtují s DPH - teď se s nima o tom dohaduji a oni mi tvrdí, že to tak musí být - kupuji zboží u nich vč. dph a zde už nic neplatím. ? Děkuji Vám
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dovoz zboží a DPH, anglie - prosím o radu
« Odpověď #5 kdy: Červenec 27, 2011 »

Ano. Zboží koupíte včetně anglické DPH a v ČR už nic neplatíte.
IP zaznamenána
Stran: [1]