Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Google Adwords a vyúčtování DPH  (Přečteno 5164 krát)

JiriDobrovolny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Google Adwords a vyúčtování DPH
« kdy: Červen 28, 2011 »

Dobrý den,
rád bych se zeptal na 1 věc týkající se Adwords a DPH.

Mám ŽL a jsem plátce DPH, to vše kvůli Google Adsense. Tady mám jasno a na FÚ vše zařízeno, dohodnuto. Jak je to ale s Google Adwords? Zde mi není jasné, zdali nakonec mám DPH odvést (fyzicky zaplatit) nebo ne??

Uvedu příklad: v červnu 2011 jsem nastartoval novou Google Adwords kampaň a nabyl ji 1500 Kč.

K 25. červenci vypracuji daňové přiznání, kde do řádku 5 a 44 uvedu částky 1500 + 300 kč. Pokud však v 2.Q nebyly žádná další plnění, formulář k DPH mi ukazuje \"vlastní daňovou povinnost (63-64) rovnu 0 Kč. Je toto správně? Znamená to, že když nebudu mít v daném kvartálu žádná plnění, kde bych daň na vstupu mohl odečíst, tak daň za Google Adwords nemusím platit?

Přijde mi to zvláštní...
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Google Adwords a vyúčtování DPH
« Odpověď #1 kdy: Červen 29, 2011 »

Je to tak, jak píšete a není to zvláštní:-) Na jedné straně máte povinnost přiznat daň. Jde o službu s místem plnění v tuzemsku, DPH se tedy vybírá v ČR. Kdyby byla společnost Google českým plátcem, tak daň přizná a odvede ona, takhle je to na vás.  Na druhé straně máte nárok na odpočet z plnění, která použijete pro své podnikání (z daňových dokladů od tuzemských plátců si také odečítáte DPH).  Výsledkem je tedy nulová daňová povinnost.

Daň za Google byste zaplatil například v případě, že byste jejich službu Adwords využil k soukromým účelům, nebo k plněním, u kterých nemáte nárok na odpočet (například k osvobozenému pronájmu nemovitosti). Přiznal byste daň, ale nemohl byste si uplatnit nárok na odpočet.
IP zaznamenána

JiriDobrovolny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Google Adwords a vyúčtování DPH
« Odpověď #2 kdy: Červen 30, 2011 »

Moc děkuji za Vaši odpověď, psala jste ji před půlnocí, o to víc si toho vážím :-) A už tomu pomalu ale jistě začínám rozumět...nešlo mi pořád do hlavy, proč mi Adwords nenavyšuje Nadměrný odpočet, ale je to jasné, DPH jsem neplatil, tak mi je stát nemůže vrátit :-)

Zdraví
IP zaznamenána

JiriDobrovolny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Google Adwords a vyúčtování DPH
« Odpověď #3 kdy: Červenec 12, 2011 »

Dobrý den, tak přecijen bych měl ještě 1 dotaz k účtování DPH a Adwords. Čím více o tom přemýšlím, tím méně mi to dává celé smysl. :-(

Jaký prosím má smysl to, že já přiznám DPH ze zahraniční služby, které si zároveň odpočítám (= nezaplatím nic) a poskytovatel v zahraničí, jelikož nic nepřiznává, také neplatí žádnou daň? Proč mám hlásit něco, co nikdo nikdy nezaplatí? Nerozumím tomu, proč se vlastně celé tohle \"kolečko\" dělá?

Díky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Google Adwords a vyúčtování DPH
« Odpověď #4 kdy: Červenec 13, 2011 »

Jestliže přijmete službu ze zahraničí s místem plnění v tuzemsku, tak musíte v tuzemsku přiznat a zaplatit daň. Proto přijatou službu povinně uvádíte do přiznání k DPH. Nic navíc už nehlásíte, hlášení (podle kterého si FÚ může zkontrolovat, zda jste přiznal daň) provedl poskytovatel služby.

Pokud máte nárok na odpočet daně, tak si DPH odečtete a kde jinde, než v přiznání k DPH?
IP zaznamenána

JiriDobrovolny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Google Adwords a vyúčtování DPH
« Odpověď #5 kdy: Červenec 14, 2011 »

Díky, tak jak to píšete Vy, to smysl dává. Přesto se mi to zdá, coby účetnímu laikovi, jako nošení dříví do lesa. Vše co kolem svého podnikání dělám, souvisí přímo s podnikáním a je odpočitatelné...tzn. přiznávám daň, jen abych ji na tom samém místě odečetl.
IP zaznamenána
Stran: [1]