Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH  (Přečteno 1658 krát)

Zdenda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPH
« kdy: Červen 20, 2011 »

Dobrý den, můžete mi prosím poradit s následujicím, pořád se v tom nějak neorientuji :
FO plátce DPH poskytne službu právnické osobě plátci DPH (montáž a demontáž výstavního stánku) na akci v zemi EU, oba mají sídlo v ČR.
FO vystaví Fa bez DPH. Nemělo by to být s naší DPH? Pravnická osoba v tomto případě by se asi měla registrovat v zemi EU, kde byla služba provedena a tam odvést DPH ? Na jakém řádku by se to vykazovalo v daňovém přiznání ? Předem děkuji za odpověď. Zdena
IP zaznamenána

Zdenda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPH
« Odpověď #1 kdy: Červen 20, 2011 »

Ještě jsem zapoměla dodat k výše uvedenému dotazu, že se jedná o subdodávku. Právnická osoba fakturuje holanské firmě (bez DPH), pro kterou staví výstavní stánek, třeba v Německu a na to si najímá českou FO. Zdena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
DPH
« Odpověď #2 kdy: Červen 20, 2011 »

FO: pokud se zdanitelné plnění uskutečnilo po 31.3.2011, tak by měla českému objednateli fakturovat s českou daní , místo plnění se posuzuje podle § 9/1ZDPH.

PO: Holanďanům budou fakturovat podle § 9/1 ZDPH bez daně s tím, že místo plnění je v zemi objednatele (nikoliv v zemi, kde se koná výstava). V přiznání do řádku 21 a podat SH.
IP zaznamenána

Zdenda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
DPH
« Odpověď #3 kdy: Červen 21, 2011 »

Děkuji za Vaši odpověď a ještě bych měla k tomu jednu otázku. FO osoba v tomto případě argumentuje, že poskytuje službu dle §10 zákona o DPH tudíž bez daně. Mohl by PO potom vzniknout nějaký problém ohledně nově zavedeného ručení za nezaplacenou daň, nebo to jde vše na vrub této FO.
Děkuji předem. Zdena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
DPH
« Odpověď #4 kdy: Červen 21, 2011 »

Problém by teoreticky mohl vzniknout. PO přijala zdanitelné plnění s místem plnění v tuzemsku a věděla, že dochází ke zkrácení daně. Pokud jsem správně pochopila § 109 ZDPH, tak ručíte i za daň, kterou jste si neuplatnili na vstupu. Pokud FÚ nevymůže daň od FO (ale předpokládám, že ano), tak by ji mohl vybrat od PO.
IP zaznamenána
Stran: [1]