Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zřizovací výdaje  (Přečteno 1393 krát)

Veronikas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
zřizovací výdaje
« kdy: Červenec 27, 2009 »

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zaplatila jsem 17.12.2008 poplatek za ohlášení živnosti ve výši 1000,-Kč.Podnikat jsem začala,ale až od 01.02.2009.Vedu daňovou evidenci,můžu tento poplatek zaúčtovat jako první výdaj v pokladnedě ke dni 01.02.2009 a dát ho jako daňový výdaj?Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14909
zřizovací výdaje
« Odpověď #1 kdy: Červenec 27, 2009 »

Ano, můžete.
IP zaznamenána

Veronikas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
zřizovací výdaje
« Odpověď #2 kdy: Červenec 30, 2009 »

děkuji moc za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14909
zřizovací výdaje
« Odpověď #3 kdy: Červenec 30, 2009 »

Kromě poplatku za ohlášení živnosti můžete si uplatnit i jiné výdaje, u kterých dokážete obhájit, že byly nezbytně nutné k zahájení činnosti a také případné zásoby, které jste pořídila v době od 1.1.2008 do dne zahájení činnosti. Dovoluje vám to ustanovení § 5/7 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]