Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej zboží na Slovensko  (Přečteno 3838 krát)

zaxmax

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Prodej zboží na Slovensko
« kdy: Červen 11, 2011 »

Dobrý den,

provozuji zásilkový obchod v ČR, rád bych rozšířil služby i na Slovensko. Jsem neplátce DPH a prozatím bych to tak rád ponechal.

V plánu mám pořídit BÚ u slovenské banky a zajímá mě?


1. Mohu fakturovat v Eurech?

2. Jak je to s placením DPH? Na jednom \"konkurenčním\" serveru jsem se dočetl, že v momentě, kdy vyfakturuji na Slovensko fyzické osobě či právnické osobě PLÁTCI DPH, musím se jím stát okamžitě taky. Tady jsem ale zase vyčetl, že nic takového není potřeba. Kde je prosím pravda?

3. Je potřeba počítat s nějakou změnou, nebo se pro mne jako Neplátce DPH zkrátka nic nemění?



Děkuji Vám za radu. A ne jen za tuto, ale za všechny předchozí, tento web a poradna mi opravdu hodně pomohli :)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Prodej zboží na Slovensko
« Odpověď #1 kdy: Červen 11, 2011 »

1. Můžete fakturovat v jakékoliv měně.

2. Pravda je v zákoně o DPH:-)
Musíte rozlišit, co a komu fakturujete. Pokud budete prodávat zboží na Slovensko, tak se nemusíte okamžitě stát plátcem DPH. U nás byste se registroval až při překročení obratu 1 mil. Kč za 12 po sobě jdoucích měsíců. Na Slovensku byste se musel registrovat až v případě, že byste slovenským neplátcům prodal zboží v hodnotě 35.000 EUR.
Okamžitá registrace k dani v ČR by nastala v případě, že byste poskytl službu (například poradenskou, překladatelskou, účetní, reklamní, práce na movité věci atd.) osobě povinné k dani (podnikatelskému subjektu) do EU.

3. Jestliže budete pouze posílat zboží na Slovensko, tak se pro vás nic nezmění. Informace k přepočtu příjmů a výdajů v cizí měně najdete zde: http://www.jakpodnikat.cz/cizi-mena.php
IP zaznamenána

zaxmax

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Prodej zboží na Slovensko
« Odpověď #2 kdy: Červen 14, 2011 »

Aha, děkuji za odpověď. Takže tady jisté, dost podstatné omezení je.

Ta částka 35.000Kč se vztahuje na jaké období?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Prodej zboží na Slovensko
« Odpověď #3 kdy: Červen 14, 2011 »

U částky 35.000 byl uveden znak pro Euro, po odeslání odpovědi se ale zobrazil pouze otazník (neznámý znak), kterého jsem si nevšimla. Už jsem opravila v původním textu, omlouvám se.
IP zaznamenána
Stran: [1]