Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodavač na živnostenský list ?  (Přečteno 1475 krát)

srponos

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Prodavač na živnostenský list ?
« kdy: Březen 18, 2013 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli tu někdo nevíte zda je možné být prodavačem na živnostenský list. Popíšu zde situaci zda si myslíte, že je něco takového legálně ! možné ;)

Já mám prostory kde platím pronájem a k tomu mám živnosťák na nákup a prodej zboží. Můj známý má firmu přes kterou prodává zboží a k tomu má také živnostenský list. Může si on do mého obchůdku dát své zboží a já mu ho budu prodávat ? Nejedná se o zaměstnanecký vztah. Jednoduše on je majitel firmy a zboží a já bych ve svých prostorech jeho zboží prodával. Výplatu bych dostal od mého známeho, který by měl příjem za zboží.

Bojím se zda se nejedná o švarc systém, ale zase na druhou stranu plno lidí má živnosťák na různé služby jako třeba výtahy, střechy, svařování atd. takže prodej zboží je jen další služba. Nebo se pletu ? Děkuji za případnou radu či jen úvahu. Na živnost. úřad se chystám ;)
IP zaznamenána

JB59

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Prodavač na živnostenský list ?
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2013 »

Nebylo by čistějším řešením, kdyby vám to zboží fakturoval za cenu sníženou o vaši provizi? Mám to taky tak. Prodávám jedné firmě DVD, jejich zástupce přijede jednou měsíčně, já mu nahlásím, kolik jsem prodala a on mi na místě vystaví fakturu, kterou zaplatím. Stejným způsobem postupuje i jedna z firem, která dodává časopisy. Poté, co ji vrátím neprodané, vyúčtuje mi prodané časopisy ponížené o mou odměnu. Jedná se o firmy s celostátní působností, plátce
DPH, takže jejich postup je úřady mnohokrát prověřený.
IP zaznamenána
Stran: [1]