Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příliš vysoká faktura za opravu omítek  (Přečteno 1873 krát)

yvonne07

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Příliš vysoká faktura za opravu omítek
« kdy: Červen 02, 2011 »

Zdravím všechny, je to trošku mimo téma ale potřebuji poradit. Začala jsem podnikat, je mi 21, a stěhovala se do nových prostor, které potřebovaly stavební úpravy - stěny byly vlhké, tak jsme to sklepali s tím že tam dáme sanační omítky. Taťka se nabídnul že má známého zedníka který nám to udělá. Bylo dohodnuto že to udělá pouze za materiál, taťkovi prý dlužil ještě nějaké peníze za jeho práci (taťka je instalatér). Jenže můj otec se ukázal jako velký blbec, a když mu ten jeho známý dal fakturu psanou na mně za 19tis + dph, tak mu to tata zaplatil. Problém je ten že na faktuře je 8tisíc za materiál a 11 tisíc za práci (celkově tam dělal ty omítky cca 15hodin, což vychází na nějakých 730 za hodinu). Tata to neřeší, že se s ním dohodne jinak, ale fakticky mě tím připravil o 11 tisíc :-(.  Ten zedník se mnou nechce komunikovat, že je vše vyřešené, a tatovi ty peníze které jsem mu za to měla dát ani dávat nemusím, prostě si je vzal (mám přes něj úvěr a on má k úvěr. účtu přístup). Neporadí někdo prosím jak z tohoto problému ven? Alespoň jestli mám šanci z toho zedníka dostat ty peníze zpět, (s čímž moc nepočítám) :-( Budu vděčná za každou radu. Děkuji
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Příliš vysoká faktura za opravu omítek
« Odpověď #1 kdy: Červen 07, 2011 »

Dobrý den. Jako nezainteresovaná osoba se domnívám, že Váš otec (jistě již nějakou dobu OSVČ), ví co dělá, když tu fakturu zaplatil, a hlavně proč. Bude nejjednodušší promluvit s otcem a on svůj postup  zdůvodní. Možná nevíte ÚPLNĚ všechno, co mezi nimi bylo.
IP zaznamenána
Stran: [1]