Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nemocenské dávky  (Přečteno 2753 krát)

Hana Novotná

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Nemocenské dávky
« kdy: Červenec 18, 2011 »

Zdravím Vás a přeji hezké ráno.Omlouvám se,že obtěžuji,ale prosím o radu:
Jsem od 1.7.2011 OSVČ.Dle zákona mohu pobírat nemocenské dávky až po 3 měsících.(Do té doby nebudu pobírat nic).Jak to bude s nem.dávkami,když budu marodit v důsledku pracovního úrazu,který se mi stal u bývalého zaměstnavatele a který mi byl uznán.Bude mi minulý zaměstnavatel,dorovnávat tuto nulovou nemocenskou do průměrné mzdy,kterou jsem měl před úrazem?Nebo nedostanu žádné vyrovnání a budu pobírat nemocenskou až po těch třech měsících.
Děkuji za odpověď
Novotná
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nemocenské dávky
« Odpověď #1 kdy: Červenec 28, 2011 »

Pracovní úraz v zaměstnání a nemocenské pojištění OSVČ spolu nijak nesouvisejí. Náhrady řešte prostřednictvím zaměstnavatele.
IP zaznamenána

Hana Novotná

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Nemocenské dávky
« Odpověď #2 kdy: Srpen 16, 2011 »

Děkuji za odpověď,přesto si myslím,že tyto dvě věci spolu souvisí.Pokud budu v pracovní neschopnosti v důsledku pracovního úrazu,který mi byl minulým zaměstnavatelem přiznán,nedudu dnes od ČSSZ pobírat žádné nemocenské dávky,protože podpůrčí doba je 3 měsíce.
Myslím si ale,že bych mohl dostat nějaké dorovnání od bývalého zaměstnavatele.
IP zaznamenána

majdalena15

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Nemocenské dávky
« Odpověď #3 kdy: Srpen 23, 2011 »

Dbré odpoledne,omlouvám se za zdržování,ale nevím si rady.Jsem OSVČ a nepřispívám na nemocenskou,minulý měsíc jsem měla mozkovou příhodu a lékaři mi po absolování lumbálky a magnetické resonance sdělily,že mám roztroušenou sklerozu.Jsem částečně ochrnutá na levou stranu a pravou půli hlavy,takže své povolání nemůžu zatím vykonávat.Zůstala jsem bez financí a nevím,jak bude léčba dlouho probíhat...řekli mi,že je to na částečný důchod...ale až v pozdější době.Jsem úplně bezradná a nevím co dál,nemáte někdo zkušenost,předem děkuji za odpovědi      majdalena
IP zaznamenána

hjola

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Nemocenské dávky
« Odpověď #4 kdy: Září 08, 2011 »

Dobrý den
chtěla bych požádat o radu. Jsem v PN a 30.9.2011 mi končí smlouva u zaměstnavatel na dobu určitou. PN bude trvat asi ještě i po 30.9. a zůstala mi dovolená. Bude mi proplacena? A ještě jsem chtěla vědět, zda jsou nemocenské dávky z OSSZ propláceny i za soboty a neděle. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nemocenské dávky
« Odpověď #5 kdy: Září 08, 2011 »

Nevyčerpaná dovolená bude proplacena. OSSZ vyplácí nemocenskou za kalendářní dny, tedy i za soboty a neděle.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nemocenské dávky
« Odpověď #6 kdy: Září 08, 2011 »

Citace: majdalena15
Dbré odpoledne,omlouvám se za zdržování,ale nevím si rady.Jsem OSVČ a nepřispívám na nemocenskou,minulý měsíc jsem měla mozkovou příhodu a lékaři mi po absolování lumbálky a magnetické resonance sdělily,že mám roztroušenou sklerozu.Jsem částečně ochrnutá na levou stranu a pravou půli hlavy,takže své povolání nemůžu zatím vykonávat.Zůstala jsem bez financí a nevím,jak bude léčba dlouho probíhat...řekli mi,že je to na částečný důchod...ale až v pozdější době.Jsem úplně bezradná a nevím co dál,nemáte někdo zkušenost,předem děkuji za odpovědi      majdalena
Pokud jste OSVČ hlavní a nemáte nárok na nemocenskou, tak by snad bylo vhodné oznámit přerušení činnosti, abyste nemusela platit minimální pojistné. Pak byste platila jen zdravotní pojištění ve výši 1.080,- Kč jako soba bez zdanitelných příjmů. Platí za předpokladu, že máte splněnou potřebnou dobu pojištění
http://www.duchody-duchodci.cz/doba-pojisteni-invalidni-duchod.php
Doporučuji konzultovat s příslušnou správou sociálního zabezpečení.
IP zaznamenána
Stran: [1]