Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura - sleva na prodej  (Přečteno 1516 krát)

EM0910

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Faktura - sleva na prodej
« kdy: Květen 31, 2011 »

Dobrý den, mám asi zvláštní dotaz, ale potřebuji poradit, abych neudělala chybu.
  Paní se mi ozvala, že by měla zájem o dodávání více ( cca 5ks a pak průběžně) šitých doplňků na obchůdek a zda poskytnu slevu. Souhlasila jsem, ale vyvstal problém, když jsem chtěla vystavit FA. Ukázalo se, že majitelkou obchůdku je úplně někdo jiný, než kdo se mnou komunikuje (paní tvrdí že je zástupkyně, ale není vedená v ŽL), adresu na dodání zboží uvedla svoji domů (že je s majitelkou tak domluvená), trvám na platbě předem na účet nebo na dobírku (paní mi oznámila, že zaplatí ze svého účtu a když trvám na vystavení dokladu o prodeji, tak ať jí ho tedy vystavím).  
  Předpokládám, že o objednávce by měla rozhodnout paní majitelka, ale s tou bohužel nekomunikuji. Paní mi na žádost zaslala adresu obchůdku (kam trvám na zaslání zboží), IČO a jméno majitelky, vše souhlasí s údaji uvedené v Živ. rejstříku.
1. Myslíte, že je jednání paní \"zástupkyně\" v pořádku, neměla by jednat paní majitelka?
2. Vzhledem k tomu, že poskytuji slevu mám žádat o písemnou objednávku (nebo smlouvu) podepsanou paní majitelkou, kde bude stanovena výše slevy při jakém množství a když tak jaké informace?

Děkuji moc za radu (v dnešní době se bojím, abych nenaletěla nebo neudělala nějakou chybu).
IP zaznamenána
Stran: [1]