Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sociální pojištění OSVČ - hranice zisku - student  (Přečteno 1837 krát)

fisher55

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobry den,

mohl by mi prosim nekdo vysvetlil, jak je to s minimalni hranici zisku pro studenta pro placeni socialni pojisteni na zivnostak.
Na webu jsem nasel, ze je to castka 59.373 Kč za rok.

To znamena celkovy vydelek za cely rok?
Takze kdyz si v 1 mesici vydelam treba 60-70 tisic, tak pak uz jsem prekrocil tuto castku, takze jsem povinen platit?

Diky moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Sociální pojištění OSVČ - hranice zisku - student
« Odpověď #1 kdy: Květen 17, 2011 »

Průměrný daňový základ (příjmy po odečtení výdajů) nesmí dosáhnout částky 59.374,- Kč. Částka platí při celoročním podnikání, pokud budete podnikat jen část roku, tak počítejte s průměrným daňovým základem max. 4.947,82 Kč na 1 měsíc podnikání.
IP zaznamenána

Erythacus

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Sociální pojištění OSVČ - hranice zisku - student
« Odpověď #2 kdy: Květen 24, 2011 »

Dobry den,

rada bych se zeptala, jsem student. je mi 27 let a jsem v prezencnim studiu doktorskeho studia (tj toho studia po mgr studiu).

Udelam si zivnost a muj celorocni vydelek nepresahne onu zminenou castku 59.373, musim platit socialni pojisteni?

A zdravotni pojisteni bude cinit 1080,-/mesic nebo bude vyssi?

Nevim tedy, zda moje vydelecna cinnost bude pojimana jako hlavni ci jako vedlejsi?

Dekuji.

Erythacus
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Sociální pojištění OSVČ - hranice zisku - student
« Odpověď #3 kdy: Květen 25, 2011 »

Vaše samostatná výdělečná činnost bude pojímána jako hlavní. Je vám více než 26 let, z pohledu ZP a SP už nejste považována za OSVČ vedlejší. Budete odvádět ZP i SP alespoň z minimálního vyměřovacího základu. Minimální záloha na ZP: 1.670,- Kč/měs., minimální záloha na SP: 1.807,- Kč/měs. Denní forma studia v doktorském studijním programu do 28 let věku má vliv pouze na daň z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]