Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sročko student  (Přečteno 1060 krát)

petulenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
sročko student
« kdy: Květen 13, 2011 »

V únoru jsem udělala státnice a od té doby jsem vedená na pracáku. Přijímačky na navazující mám v červnu, takže pokud je udělám budu zhruba od července zase student.
Zakládám teď s kolegou s.r.očko. Chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte jak je to s mojí registrací na úřadu práce. Pokud založím sro kde budu jednatelem, musím si tam automaticky zajít, aby mě z registru uchazečů vyškrkli, nebo tam můžu dále být? Podporu nepobírám, pouze mi platí soc a zdrav.
V sročku bych mohla mít smlouvu o výkonu funkce, ale minimálně prvních pár měsíců bych žádnou výplatu nepobírala - chceme ze začátku všechny peníze investovat do rozvoje... Je tedy nějaká možnost jak to udělat, aby mi bylo dál placeno soc zdrav, nebo mi to bude muset platit sročko, nebo si to budu muset platit nějak sama? Jak zjistím v jaké výši? A až potom budu opět student, jak se to pro mě změní?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sročko student
« Odpověď #1 kdy: Květen 17, 2011 »

Pokud nebudete v s.r.o. zaměstnána, ani nebudete pobírat jednatelskou odměnu převyšující 4 tis. Kč, tak můžete být i nadále registrována jako uchazečka o zaměstnání na ÚP (§ 25 zákona o zaměstnanosti).
IP zaznamenána

petulenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
sročko student
« Odpověď #2 kdy: Květen 18, 2011 »

Díky za odpověď, a když budu dejme tomu za dva měsíce opět student? Abych nemusela začít platit soc. a zdrav. tak musím mít odměnu stále pod 4tis. Kč?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sročko student
« Odpověď #3 kdy: Květen 22, 2011 »

Odvody daně z příjmů, zdravotního pojištění a případného důchodového pojištění z odměny jednatele musí zajistit s.r.o., sama si nic nebudete muset platit. Odměna bude moci být vyšší než 4 tis. Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]