Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jsem zaměstnanec a mám další provize z MLM  (Přečteno 3632 krát)

Ecinazuz

  • Host

Mám stálé zaměstnání ale jako přivýdělek jsem si vybrala  firmu (MLM) systém- z čehož mi postupně narůstají provize. Jak z podeje tak i ze zprostředkování. Chtěla bych to rozšířit a stát se koordinátorem pro svou oblast- čímž si myslím, že se mi vyplácená částka zase o něco zvýší. Stále ale chci tuto činnost provádět jako vedlejší. Jak to mám ,,zlegalizovat\", abych něco neprošvihla. Díky za rady.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jsem zaměstnanec a mám další provize z MLM
« Odpověď #1 kdy: Květen 04, 2008 »

Vaše činnost vykazuje znaky živnostenského podnikání. Příjmy zlegalizujete tím, že si vyřídíte živnostenský list. Na obě činnosti, které uvádíte, stačí ohlásit živnost volnou, nemusíte prokazovat vzdělání, ani praxi. Stačí splnit 3 základní podmínky: plnoletost, svéprávnost, bezúhonnost. Z hlediska daně z příjmů je jedno, jestli máte živnost jako hlavní, nebo vedlejší činnost. Z hlediska pojistných si nemůžete vybrat. Zdravotní pojištění - živnost bude vedlejším zdrojem příjmů v měsících, ve kterých odvedl pojistné z vašeho minimálního vyměřovacího základu zaměstnavatel, v ostatních měsících platíte minimální pojistné. Sociální pojištění - OSVČ vedlejší budete v případě, že doložíte hrubý příjem ze zaměstnání ve výši alespoň 96 tis. Kč za rok (případně potvrzení o pobírání rodičovského příspěvku, nebo invaliditu atd.).  Pokud se vám nepodaří uspokojivě prokázat, že jste OSVČ vedlejší, pak jste automaticky považována za hlavní a platíte pojistné z minimálního vyměř. základu bez ohledu na skutečnou výši příjmů z podnikání. Pozor například na dlouhodobou nemoc, při které nemusíte v zaměstnání dosáhnout potřebného příjmu, v těchto případech je dobré přerušit samostatnou výdělečnou činnost, nebo to tak alespoň oznámit pojišťovnám.
IP zaznamenána

Hoblová

  • Host
Jsem zaměstnanec a mám další provize z MLM
« Odpověď #2 kdy: Květen 15, 2008 »

Ve své prac.smlouvě mám, že součástí výkonu práce je i hmotná odpovědnost. Do dnešního dne  mi ze strany zaměstnavatele  nebylo dáno k podpisu žádné písemné vyhotovení této hmotné odpovědnosti.  Je mou povinností toto podepsat , nebo mohu odmítnout či  žádat si příspěvek k platu navíc ? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Hoblová

  • Host
Jsem zaměstnanec a mám další provize z MLM
« Odpověď #3 kdy: Květen 20, 2008 »

Měla bych ještě jeden dotaz.   Stala jsem se na svém pracovišti členkou požární komise bez řádného seznámení a proškolení. Je mou povinností toto bez výhrad podepisovat, nebo  mám nějakou  jinou možnost ?  Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Motolka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Jsem zaměstnanec a mám další provize z MLM
« Odpověď #4 kdy: Duben 22, 2011 »

Já bych MLM nezatralovala, naopak doporučovala jako aktivní i pasivní příjem

Já nabízím přírodní produkty Aloe Vera a včelí produkty.

Kdysi jsem zkoušela jiný druh činností jako klikačky, různé letadla, nadepisování obálek a nějaké domácí práce. Vydělala jsem pár korun, o nějaké peníze jsem přišla, nebo nedostala zaplaceno to, co jsem dostat měla.

Aloe Vera nabízím rok. První půl rok to nebyla žádná sláva, chtěla jsem s tím praštit, ale protože jsem moc jiných možností neměla a pořád bylo lepší něco, než nic, tak jsem nakonec vydržela a makala. Teď po roce si už nestěžuju a jsem spokojená.

Při prodeji Aloe Vera máte stálé zákazníky, kteří vás sami od sebe doporučují dál. Mě sice půl roku trvalo, než jsem si klientelu vytvořila, ale (to musím zaklepat) o téměř žádného klienta jsem nepřišla, naopak se mi noví klienti sami hlásili, někdy jsem ani nemohla vypátrat odkud na mne vzali kontakt, abych mohla za doporučení poděkovat.
Nové a dobré distributory najít, to bych souhlasila, ty je opravdu těžké najít, to je jako hledat jehlu v kupce sena, protože spousta lidí chtějí být bohatý přes noc, ale nechtějí pracovat. Kdo nepřežije první 1 rok intenzivnější prací, je ztracený.

Každý nový distributor MLM by si totiž měl uvědomit, že je to jako kdyby si podnikatel otevřel vlastní firmu a doma na gauči čekal, že mu poběží sama a po roce by se divil, že nemá klientelu ani peníze.  Každý podnikatel, který si otevře novou firmu potvrdí, že na rozjezd potřebuje minimálně 3 roky.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jsem zaměstnanec a mám další provize z MLM
« Odpověď #5 kdy: Duben 22, 2011 »

On tu někdo zatraloval MLM?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Jsem zaměstnanec a mám další provize z MLM
« Odpověď #6 kdy: Duben 23, 2011 »

Motolko, a Váš příspěvek je tu proč? Problémy s účetnictvím nebo DE nemáte? :-)))
IP zaznamenána
Stran: [1]