Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura zaplacena ze soukromého účtu  (Přečteno 2869 krát)

1mirex1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Faktura zaplacena ze soukromého účtu
« kdy: Květen 06, 2011 »

Dobrý den, jsem začínajíci podnikatel a asi jsem udělal chybu. Objednal jsem si zboží a zaplatil ho z účtu mé přítelkině. Můžete mi prosím Vás poradit, jak to mám vložit do účetníctví? Zboží bylo objednáno ze zahraničního velkoobchodu. Moc Vám děkuji za odpověď?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura zaplacena ze soukromého účtu
« Odpověď #1 kdy: Květen 08, 2011 »

Kupte si zboží od přítelkyně.
IP zaznamenána

1mirex1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Faktura zaplacena ze soukromého účtu
« Odpověď #2 kdy: Květen 08, 2011 »

Děkuji za odpověď. Musim udělat nějakou smlouvu, nebo stačí když mi podepíše vydajový doklad?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura zaplacena ze soukromého účtu
« Odpověď #3 kdy: Květen 08, 2011 »

Udělala bych kratičkou kupní smlouvu, stejně potřebujete nějaký seznam zboží, které jste od přítelkyně nakoupil, s cenami jednotlivých druhů zboží.

Případně by mohl stačit jen výdajový pokladní doklad s tím, že jste od přítelkyně koupil zboží dle přiložené faktury zahraničního velkoobchodu.
IP zaznamenána

1mirex1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Faktura zaplacena ze soukromého účtu
« Odpověď #4 kdy: Květen 08, 2011 »

Ok moc Vám děkuji.
IP zaznamenána

Stáňa

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 53
Faktura zaplacena ze soukromého účtu
« Odpověď #5 kdy: Květen 17, 2011 »

Dobrý den.
Chtěla bych se optat. V opravném DPH se do opravených řádků vypisují zjištěné rozdíly nebo ty navýšené nebo ponížené částky?
Udělala jsem opravné DPH a program mě vytiskl celé DPH s opravenou částkou.Z FU mě volala paní, že tam mají být pouze ty rozdíly.
Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura zaplacena ze soukromého účtu
« Odpověď #6 kdy: Květen 17, 2011 »

V pokynech k vyplnění přiznání k DPH je uvedeno, že před uplynutím lhůty pro podání přiznání může daňový subjekt NAHRADIT přiznání, které již podal, opravným daňovým přiznáním. V řízení se dále postupuje podle opravného a k předchozímu se nepřihlíží. Jestliže se k původnímu přiznání nepřihlíží, tak by opravné mělo být podle mého názoru vyplněno celé s opravenou částkou. Navíc pokyny neobsahují žádné ustanovení o tom, že byste v případě opravného přiznání měla vyplňovat jen rozdíly.

Podle pokynů se rozdíly od údajů, podle kterých byla stanovena poslední známá daň, uvádějí v dodatečném přiznání. Jestliže podáváte opravné, tak daň ještě nebyla stanovena.
IP zaznamenána
Stran: [1]