Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Minimální vyměřovací základ  (Přečteno 1348 krát)

Verana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Minimální vyměřovací základ
« kdy: Květen 04, 2011 »

Chtěla bych se zeptat na jednu konkrétní věc , které se nemohu dopátrat, ať pročítám celý internet již delší dobu nebo mi to nějak není jasné.
Když mám vypočtený vyměřovací základ vyšší než minimální a počet měsíců, ve kterých jsem podnikala v roce 2010 číslo 10, tzn. že 2 měsíce jsem nepodnikala, tak do minimálního a určeného vyměřovacího základu se za tyto 2 měsíce odečítá ta částka 5928/měsíc nebo to lze odečítat pouze pokud by vyšla částka vypočteného vyměřovacího základu nižší jak je minimální vyměřovací základ?
Děkuji vám moc za odpověď.
Vendula.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Minimální vyměřovací základ
« Odpověď #1 kdy: Květen 05, 2011 »

Pokud jste OSVČ hlavní, tak odvádíte pojistné podle vykázaného daňového základu, ovšem ALESPOŇ z minimálního vyměřovacího základu. Jestliže vykážete skutečný vyměřovací základ vyšší než je minimum, tak odvádíte ze skutečného vyměř. základu.

Při celoročním podnikání v roce 2010 činil minimální vyměřovací základ 71.136,- Kč, při podnikání po dobu 10 měsíců jej snížíte o 2 měsíce (2 * 5.928 = 11.856), za rok 2010 je pro vás minimálním vyměřovacím základem částka 59.280,- Kč. Pokud vám podle daňového přiznání vyšel vyměřovací základ vyšší, tak odvedete pojistné z tohoto vyššího základu.
IP zaznamenána
Stran: [1]